Swing na Pradze: Grand Slam Quartet

22 kwietnia 2017 19:00

Swing na Pradze - potańcówka swingowa w Centrum Promocji Kultury

Organizowany przez Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL “Swing na Pradze” już na stałe zagościł w Centrum Promocji Kultury. Na kolejną potańcówkę zapraszamy 22 kwietnia!

Swing na Pradze to przede wszystkim dobra zabawa z muzyką na żywo, szalone tańce swingowe i niesamowita atmosfera amerykańskich sal tanecznych lat 30-tych XX wieku. Na osoby chętne, by postawić pierwsze kroki na parkiecie czekają dwie lekcje podstaw tańca swingowego (godz. 19:00 i 20:00).

Tym razem do tańca zagra Grand Slam Quartet – kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu, m.in. Stochelo Rosenbergiem, Birélim Lagrène, Angelo Debarre, Dorado Schmittem, Tchavolo Schmittem czy też Florinem Nicolescu. Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzy gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką “la pompe” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce i mniej tradycyjnie, saksofon sopranowy, który nadaje całości świeższego brzmienia.

Zakup biletów przy wejściu na imprezę.

Swing na Pradze
22 kwietnia 2017 (sobota)
Centrum Promocji Kultury
ul. Podskarbińska 2, Warszawa

Start imprezy: godz. 19:00
Lekcje podstaw tańca ze SWINGOUT.PL: godz. 19:00 i 20:00

Wstęp: 15 zł

Wydarzenie na FacebookuDołącz do wydarzenia!
Udostępnij na:
  • Print
  • Facebook
  • Twitter
  • Wykop
  • Google Bookmarks

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL