Bezpłatne warsztaty Charlestona i Authentic Jazz

26 września, w ramach organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN II Kongresu Tańca możecie wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach tanecznych, między innymi w dwugodzinnych, bezpłatnych warsztatach podstaw Charlestona i Authentic Jazz z Ewą Jarosz-Jarszewską!

W samym sercu Warszawy, w przepięknych wnętrzach Pałac Kultury i Nauki, odbędą się warsztaty jazzu autentycznego (Authentic Jazz) i Charlestona. W sobotnie popołudnie będziesz mieć szansę postawić swoje pierwsze kroki w swingowym klimacie. Za sprawą wspaniałej muzyki swingowej przeniesiesz się do niesamowicie klimatycznych lat 20. i 30. ubiegłego wieku.

Weź ze sobą wygodne buty i szeroki uśmiech, czeka Cię dawka bardzo pozytywnej energii!


Charleston i authentic jazz. Warsztaty.

Dzień: sobota, 26 września 2020
Godziny: 12:00 – 14:00
Miejsce: MW Studio, PKiN, Pl. Defilad 1 (wejście od Emilii Plater)
Instruktorka: Ewa Jarosz-Jarszewska
Poziom: dla początkujących

  Zarejestruj się!

Warsztaty Charlestona i Authentic Jazz

Więcej o wydarzeniu:

Nadrzędnym celem II Kongresu Tańca jest znalezienie odpowiedzi na kluczowe wyzwania stojące przed środowiskiem tanecznym w Polsce. Obecną kondycję polskiego tańca skonfrontujemy z diagnozą i postulatami I Kongresu Tańca, który odbył się w 2011 roku. Wypracujemy także harmonogram działania dla środowiska (instytucji, organizacji, aktywistów związanych ze sztuką tańca) na kolejne lata.

Kongres rozpoczął się pod koniec 2019 roku od kilkuetapowych konsultacji 
z polskim środowiskiem tańca, w ramach których został wypracowany program.

Finał Kongresu składa się z dwóch części. Rozpoczynamy w sobotę 26 września Warszawskim Świętem Tańca – szkoły, grupy nieformalne, organizacje pozarządowe i instytucje kultury połączą siły, by zaprosić do tańca osoby uczestniczące w Kongresie, a także mieszkanki i mieszkańców Warszawy.

Na bezpłatnych warsztatach w różnych punktach miasta będzie można poznać całe spektrum tańca – od tradycyjnego oberka przez japońskie butoh po swinga i jazz. Wieczorem zapraszamy do Centrum Sztuki Współczesnej i PROMU Kultury na spektakle, a także spotkania taneczne na Krakowskim Przedmieściu organizowane przez Pracownię Muzyki Tradycyjnej. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, wystarczy się zapisać na stronie kongrestanca.pl, gdzie znajduje się także program Warszawskiego Święta Tańca.

27–29 września spotkamy się na części konferencyjnej.

Aleksandra Dziurosz, zastępca dyrektora Instytutu Muzyki i Tańca: „Na początku minionego roku doszliśmy do wniosku, że Kongres nie powinien być kilkudniowym spotkaniem, lecz długofalową dyskusją środowiska. W październiku 2019 roku otworzyliśmy ogólnopolską ankietę, aby się dowiedzieć, jakie zagadnienia należy podjąć. Na jej podstawie stworzyliśmy 6 segmentów tematycznych istotnych dla świata tańca. Ustaliliśmy, że będziemy się posługiwać logiką odbiorców, użytkowników, kreatorów, wykładowców; główną osią stał się człowiek. I tak powstało 6 grup konsultacyjnych. Efektem ich prac jest raport, który pokazuje, z jakimi wyzwaniami mierzy się na co dzień środowisko tańca. Problemy te będą tematami paneli dyskusyjnych.

Ostatnim etapem konsultacji było zaproszenie grupy 18 ekspertów, którzy wspólnie uporządkowali cele, uszczegółowili tematy każdego panelu dyskusyjnego oraz zarekomendowali panelistów. Spotkanie w Muzeum POLIN będzie podsumowaniem dotychczasowych rozmów, które umożliwi realny początek zmian niezbędnych dla tańca”.
Efektem będzie wypracowana wspólnie strategia działania na kolejne lata. Jej realizacja ma przynieść polepszenie warunków tańca w Polsce i dalszy jego rozwój.

Panele dyskusyjne odbędą się w Centrum Konferencyjnym w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a także będą transmitowane on-line. Osoby, które chcą uczestniczyć w panelach na żywo w Warszawie, zapraszamy do rejestracji – startuje 3 września na stronie kongrestanca.pl.

Partnerem strategicznym II Kongresu Tańca jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wydarzenie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz współfinansowane przez Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli:
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, 
Marszałek Województwa Mazowieckiego

Autor: admin

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL