Warsztaty Charlestona i Authentic Jazz z Anją Pavlovą

Stanowczo mówimy “nie” jesiennej depresji, szarówce i smutkowi! 30 listopada po raz kolejny zapraszamy na warsztaty radosnego swingowego tańca solowego Charleston i Authentic Jazz – tym razem z piękną i utalentowaną Rosjanką – Anją Pavlovą!

Warsztaty odbędą się przy ul. Solec 38 (zobacz mapkę) i obejmują dwa poziomy zaawansowania:

Początkujący – dla osób, które nie miały dotąd styczności z Charlestonem i Authentic Jazz oraz tych tańczących krócej niż 3 miesiące
sobota 30.11.2013 godz. 10:15 – 12:15

Średniozaawansowany – dla wszystkich tańczących Charlestona i Authentic Jazz dłużej, niż 3 miesiące.
sobota 30.11.2013 godz. 12:30 – 14:30

KOSZT
60 zł – jeden poziom
100 zł – oba poziomy

ZAREJESTRUJ SIĘ! >>

ANJA PAVLOVA
Anja Pavlova - warsztaty Charlestona w WarszawieTrzy największe marzenia towarzyszyły Anji od najmłodszych lat – tworzenie pięknych kreacji, taniec i występy przed publicznością. Wszystkie trzy spełniły się jednocześnie, gdy poznała taniec swingowy i burleskę. Inspirację do swoich występów czerpie z wczesnych lat XX wieku, starając się tworzyć przedstawienia nostalgiczne, a jednocześnie zabawne i piękne, oddające charakter starych Hollywoodzkich produkcji, które uwielbia.

Anja Pavlova - Warsztaty Charlestona w Warszawie

Anja mieszka w Rosji, lecz stara się aby podróżowanie wypełniało jak największą część jej życia. Można spotkać ją na wielu festiwalach swingowych w całej Europie gdzie tańczy, występuje, inspiruje i czerpie inspirację od innych tancerzy.

Rosjanka gościła już w Warszawie podczas festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange, gdzie występowała oraz prowadziła krótkie warsztaty burleski.

AUTHENTIC JAZZ
Pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się radosny taniec solowy nierozerwalnie związany z erą swingu i muzyką jazzową. Nie posiada jednego, ściśle określonego kroku podstawowego – jest kombinacją elementów tanecznych, które znaleźć możemy w legendarnych solowych choreografiach lat 20, 30 i 40 xx wieku, takich jak Big Apple, Tranky Doo, czy Shim Sham.

Sam taniec może przybrać formę choreografii wykonywanej solo lub w grupie, lub może być improwizowaną przez tańczącego interpretacją towarzyszącej mu muzyki.

Obecnie Authentic Jazz często łączony jest z Charlestonem – dzięki czemu dodatkowo zyskuje na dynamice i atrakcyjności wizualnej, a tańczącemu daje większe pole do popisu w kwestii stylingu, czy muzykalności. Charleston i Authentic Jazz możemy tańczyć wszędzie, gdzie przyjdzie nam na to ochota, potrzebna nam tylko muzyka! Jest tańcem uniwersalnym – niezależnie od wieku i doświadczenia tanecznego, każdy znajdzie w nim coś dla siebie

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL