Cherry i Filip PL

Możliwość komentowania Cherry i Filip PL została wyłączona

Instruktorzy Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL
Zajęcia: Lindy Hop i Collegiate Shag

Cherry i Filip poznali się w 2013 roku na zajęciach Lindy Hop w warszawskim studiu SWINGOUT.PL, gdzie po raz pierwszy zetknęli się z tańcami swingowymi. Od samego początku zachłysnęli się nimi, biorąc udział we wszystkich możliwych festiwalach i warsztatach w kraju i poza jego granicami.

W 2014 roku dołączyli do grupy pokazowej Lindy Hop, a jako para zaczęli tańczyć nieco później, przy okazji utworzenia formacji Warsaw Shag Team.

— Cherry, chcesz być kiedyś najlepsza na świecie?
— Pewnie, czemu nie…
— Ja też, więc bierzmy się do roboty!

Tą niezbyt poważną wymianą zdań zaczęła się ich wspólna praca i intensywne treningi, które przyniosły efekty już po 3 miesiącach, kiedy to zdobyli pierwsze miejsce w konkursie strictly shag na międzynarodowym festiwalu.

Można powiedzieć, że parę lat później ich marzenia się spełniły, bo w 2018 roku wygrali jeden z najważniejszych konkursów na shagowej mapie świata: strictly shag na festiwalu Camp Hollywood.

Filip i Cherry w czasie finału konkursu Strictly Shag na festiwalu Camp Hollywood 2018 w Los Angeles.

Cherry wyróżnia w tańcu dziki, latynoski temperament, kreatywność i elegancja. Chętnie eksperymentuje z rytmiką i stara się łamać schematy na własny sposób. Filip od lat związany jest z muzyką – gra na gitarze, puzonie i mandolinie. Jest także jednym z założycieli zespołu grającego nowoorleański jazz – The Cajun Spices. Jego zamiłowanie do muzyki odzwierciedla sposób w jaki tańczy, czyniąc taniec kolejną formą ekspresji.

Filip i Cherry

fot. Aleksandra Chabowska

Podczas wspólnych zajęć chętnie pracują nad techniką, podstawami i ćwiczeniami rozwijającymi świadomość ciała, jednak ich główną domeną w tańcu jest nieposkromiona energia, która napędza ich do tworzenia wariacji znanych im kroków. Nie boją się także nietypowych wyzwań. Swoją pierwszą lekcję Lindy Hop poprowadzili dla grupy dzieci w warszawskim ZOO.

Autor: rafal

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL