Dorota i Michał PL

Możliwość komentowania Dorota i Michał PL została wyłączona

Instruktorzy Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL
Zajęcia: Balboa

Zafascynowani tańcami swingowymi ze smutkiem odkryli, że nie w każdych okolicznościach da się zatańczyć Lindy Hop czy Shaga. Balboa wydało się eleganckim rozwiązaniem na trudne sytuacje… i wielką miłością ich życia!

Wspólną przygodę ze swingiem, ba!, z tańcem w ogóle, rozpoczęli w 2011 roku na imprezie JazzMess w warszawskim klubie Tygmont. Od tamtego wieczoru nic już nie było takie, jak wcześniej. Tamten wieczór zmienił wszystko. Wszystko i na lepsze! Urzeczeni Lindy Hop, muzyką swingową, atmosferą panującą na potańcówkach i zajęciach oddali się temu bez reszty. Od 2011 roku do dziś są uczniami SWINGOUT.PL, od 2012 biorą aktywny udział w życiu Studia i przyczyniają się do rozwoju swingowego „półświatka”!

Balboa w Warszawie, Dorota i Michał Wójcikiewicz

Z Balboa zetknęli się po raz pierwszy podczas zajęć-niespodzianki latem 2012 roku, a potem? Przede wszystkim nauka – podczas tasterów, warsztatów, festiwali, obozów, prywatnych lekcji. Nauka od najlepszych. No i oczywiście taniec przy każdej nadarzającej się okazji. A tych jest wiele, bo Balboa można zatańczyć na łebku od szpilki.

Pierwszą lekcję Balboa poprowadzili we wrześniu 2014 roku. Regularne zajęcia tego tańca prowadzą od lipca 2015.

Wyznają zasadę, że opanowanie kwestii technicznych w tańcu jest wyrazem szacunku dla partnera oraz warunkiem uwolnienia radosnej kreatywności i swobody w interpretacji muzyki. Doceniając różnice i podobieństwa między pozostałymi tańcami uczonymi w Studio a Balboa, starają się zwracać na nie uwagę także uczniom.

Lubią zapach świeżo zmielonej kawy rozsypanej na parkiecie…

Autor: rafal

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL