Krysia Dębicka PL

Możliwość komentowania Krysia Dębicka PL została wyłączona

Instruktorka Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL
Zajęcia: Technika ruchu, Authentic Jazz / Solo Charleston


Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca współczesnego. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Certyfikowana trenerka GYROKINESIS®.

Krysia Dębicka Technika RuchuOd 2014 roku jej największą pasją są tańce z lat 20. i 30. ubiegłego wieku – Lindy Hop, Charleston, Authentic Jazz, Shag. Łącząc wiedzę z zakresu rozmaitych technik pracy z ciałem w trakcie zajęć kładzie nacisk na dowolność, ale i precyzję w kreowaniu ruchu. Zachęca do eksplorowania poczucia ciężaru ciała, wpływu grawitacji i oddechu na jakości ruchu. Istotnym elementem jest także świadome wykorzystanie relacji ciała w przestrzeni, „momentum”, zawieszenia i przepływu energii.

Zajęcia są pełne dynamiki i dobrej zabawy. Zdecydowanie podnoszą kondycję fizyczną. Równomiernie wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową.

Staram sie przede wszystkim przypominać o przyjemności jaką sprawia ruch. Pojmuję go jako pierwotną formę ekspresji, która pomaga mi w określeniu własnej przestrzeni, nie tylko scenicznej ale i życiowej, dlatego w trakcie zajeć daję dużo przestrzeni na improwizację.

Krysia Dębicka

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL