Collegiate Shag

Taniec Collegiate Shag na plażyCollegiate Shag jest tańcem swingowym, który szczyt swojej popularności przeżywał w latach 30. w Stanach Zjednoczonych.

Przez historyków określany jest mianem „tańca ulicznego” co oznacza, że z początku nie był nauczany w usystematyzowany sposób lecz rozwijał się sam, szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej tamtych czasów. Shag został ustandaryzowany dopiero pod koniec lat 30. przez studio tańca Arthura Murreya.

Collegiate Shag tańczony jest w zamkniętej, bliskiej i wyprostowanej pozycji, głównie do szybkiego tempa muzyki swingowej. Krok podstawowy opiera się o schemat „wolny, wolny, szybki, szybki” i jest krokiem sześciobitowym. W taniec wplatane są elementy znane z innych swingowych form tanecznych np. kicki, texas tommy czy tuck turn.

Warsaw Shag Team – zespół Collegiate Shag Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL podczas występu na festiwalu Warsaw Collegiate Shag Festival 2017.

 

Shag jest tańcem energicznym, bardzo radosnym, przykuwającym uwagę, niekiedy wręcz karykaturalnym i przywodzącym na myśl stare, przedwojenne kreskówki!

W wolnej chwili zapraszamy do obejrzenia filmu The Rebirth of Shag, z którego dowiecie się więcej zarówno o historii, jak i charakterze i technice tego tańca.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL