Cztery dni swingowych szaleństw!

Upalne dni zachęcają do tańca pod gwiazdami, w ciągu nadchodzących kilku dni zapraszamy więc na cztery plenerowe imprezy (niemal) z rzędu! Środa – koncert amerykańskiego big bandu w Plażowej, czwartek – Swingowa Plażowa, sobota – Swing w Skwerze i na dobre zakończenie tygodnia – Swingowa Niedziela w DZiKu.

Środa, 6.08, godz. 20:00
Orkiestra w Plażowej

W najbliższą środę na terenie Plażowej pojawi się orkiestra dęta i smyczkowa College Coe z miejscowości Cedar Rapids w stanie Iowa – Amerykański Coe College Bands składa się z około 50 osób, które zaprezentują najwybitniejsze utwory amerykańskiej muzyki rozrywkowej. Można się więc spodziewać piosenek Duke Ellingtona, Johna Williamsa i Count Basie’ego w spektakularnych aranżacjach orkiestrowych.

Orkiestra_cover
Jako ciekawostkę możemy dodać, ze Cedar Rapids to miasto z którego pochodzi m.in. Elijah Wood, odtwórca roli Froda w ekranizacji Władcy Pierścieni, a orkiestra gra też utwóry J. Williamsa, który napisał muzykę do Trylogii. Wydarzenie na FB >>

Czwartek, 7.08, godz. 20:00
Swingowa Plażowa

Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL wraz z klubem Plażowa zapraszają na wycieczkę w magiczne lata 20. i 30., w niezapomnianą erę swingu, big bandów, rozpalających parkiety krokami Lindy Hop i Charlestona tancerzy i oszałamiających kreacji!

7 sierpnia, w czwartek, w klubie Plażowa pod Mostem Poniatowskiego (praska strona) o godzinie 20:00 odbędzie się kolejna z serii tegorocznych, plenerowych potańcówek SWINGOUT.PL.

Dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować tańców swingowych, przeprowadzimy bezpłatne, krótkie warsztaty, które ułatwią szybkie dołączenie do bawiących się na parkiecie tancerzy. Przekonajcie się sami, dlaczego Lindy Hop i inne tańce swingowe uznawane są za najradośniejsze na świecie! Wydarzenie na FB >>

Sobota, 9.08, godz. 20:00
Swing w Skwerze

Wraz z ciepłymi dniami lata wróciły swingowe potańcówki na Scenie Letniej Skweru – Filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny!
Już 9 sierpnia, przy Krakowskim Przedmieściu 60a będzie można spotkać i poznać miłośników radosnego swingowego tańca Lindy Hop, muzycznie przenieść się w amerykańskie lata 20. i 30. XX wieku, a nawet nauczyć się kilku podstawowych kroków form tanecznych, które królowały w tym okresie na parkietach.

10517455_878633942165623_3053234462400008184_n

 

Muzyka, moda, taniec – czyli to, czym żyli na co dzień mieszkańcy dawnych Stanów Zjednoczonych – przywołujemy do życia regularnie co miesiąc w Skwerze! Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich tęskniących za stylem i czarem dawnych lat! Wydarzenie na FB >>

Niedziela, 10.08, godz. 20:00
Swingowa Niedziela w DZiK

Zapraszamy zarówno wszystkich, którzy szukają radosnej i dobrej zabawy, jak i kursantów SWINGOUT.PL, którzy potrzebują porady, czy dodatkowego wyjaśnienia materiału przerabianego na ragularnych zajęciach Lindy Hop czy Charleston/Authentic Jazz. W ciepłe, letnie wieczory tańczymy na tarasie pięknej, modernistycznej willi na Mokotowie! Wydarzenie na FB >>

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL