Dwa lata temu pożegnaliśmy Frankiego Manninga

Czas leci nieubłaganie… Równo dwa lata temu, 27 kwietnia 2009 roku, świat obiegła smutna wiadomość, że miesiąc przed swoimi 95 urodzinami, w szpitalu Lenox Hill w Nowym Jorku odszedł od nas Frankie Manning.

Frankie Manning

Poza właściwie wszystkimi stronami oraz blogami związanymi z Lindy Hop, o Jego śmierci pisały zarówno najważniejsze amerykańskie gazety i portale informacyjne: New York Times, LA Times, Washington Post, Seattle Times, jak i niektóre media w Europie np. The Guardian i The Times.

Frankie95 – długo przygotowywany festiwal urodzinowy na cześć Frankiego stał się swojego rodzaju hołdem dla Jego wielkości, przyciągając do Nowego Jorku tancerzy i muzyków z najdalszych zakątków świata. O randze imprezy najlepiej mogą świadczyć wyniki wyszukiwania wideo na YouTube – ponad 500.

Frankie Manning odszedł, ale nie daleko. Jego ciepło i niezapomniany uśmiech na zawsze zostaną w naszej pamięci i naszych sercach, a wiedza, którą tak chętnie się dzielił – przekazywana będzie kolejnym pokoleniom tancerzy.

Dziękujemy, że mieliśmy zaszczyt Cię poznać!

Poniżej dwa krótkie filmiki o najwybitniejszym z wielkich tańca swingowego:

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL