Setne urodziny Frankiego Manninga w Warszawie!

 

 

26 maja 1914 roku w Jacksonville na Florydzie narodził się człowiek dzięki któremu globalna scena tańca swingowego mogła stać się tym, czym jest obecnie. Tancerz, choreograf, nauczyciel i niekończąca się inspiracja dla kilku pokoleń miłośników Lindy Hop. Człowiek, który miłością do tańca i muzyki swingowej zarażał przez długie lata, prowadząc warsztaty na całym świecie jeszcze po swoich 90-tych urodzinach.

Frankie Manning w tym roku obchodziłby swoje 100 urodziny. Z tej okazji w Nowym Jorku organizowany jest Frankie 100 – Frankie Manning Centennial & World Lindy Hop Day – ogromny festiwal poświęcony jego pamięci, na który zjeżdżają tancerze ze wszystkich stron świata. Poza amerykańską imprezą główną, cały świat dołącza do inicjatywy Frankie100, łącząc lokalne wydarzenia w ogromny, globalny festiwal muzyki swingowej i Lindy Hop!

Zapraszamy do radosnych obchodów urodzin Frankiego również w Warszawie – wraz z klubem Trzy Kolory i Studiem Tańca Swingowego SWINGOUT.PL!

frankie cover 3

Już 24 maja odbędzie się impreza Tribute to Frankie Manning podczas której będziecie mogli pokrótce zapoznać się z jego sylwetką oraz poznać kroki Shim Sham, klasycznej solowej choreografii z początku ubiegłego wieku, bardzo mocno z Nim kojarzonej. Na scenie tradycyjnie Mark Shepherd Swing Quartet with Joanna Morea, który przeniesie Was prosto do nowojorskiego Harlemu lat trzydziestych.

Tribute to Frankie Manning
Trzy Kolory
ul. Czerska 14, Warszawa
godz. 20:00

Obchodom setnych urodzin Frankiego Manninga – “Ambasadora Lindy Hop” towarzyszyć będzie nowy projekt filmowy SWINGOUT.PL, którego warszawskie efekty podziwiać będziemy mogli już na sobotniej imprezie, 24 maja.

„Happy Frankie 100 from Warsaw”, będzie kontynuacją zeszłorocznego filmu “Happy Frankie 99 from Warsaw” i dołączy do innych tego typu produkcji z całego świata:

Film obejmował będzie tegoroczną globalną choreografię urodzinową, zakończoną shim sham – ulubioną solową choreografią Frankiego Manninga.

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL