Glenn Miller Orchestra w Polsce

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników muzyki swingowej! Glenn Miller Orchestra wraca do Polski ze świątecznymi koncertami!

To już tradycja, że tuż przed świętami legendarny big band pod dyrekcją Wila Saldena odwiedza nasz kraj, aby wprowadzić Polaków w świąteczny klimat świąt sprzed lat. Nie inaczej w tym roku. Dziś 7.12 odbył się koncert we Wrocławiu, 2.12 w Bygdoszczy, dzień później w Gdańsku, w niedzielę 8.12 orkiestra wystąpi w Krakowie, 9.12 w poniedziałek zawita do Warszawy aby zakończyć tegoroczną trasę koncertem z Zabrzu we wtorek 10.12.

The World Famous Glenn Miller Orchestra mieliśmy przyjemność słuchać i oglądać w zeszłym roku w warszawskiej Sali Kongresowej, o czym pisaliśmy na naszym blogu. Wszystkich jeszcze niezdecydowanych zapraszamy do lektury! >>

Glenn Miller Orchestra w Warszawie, Krakowie, Zabrzu, Wrocławiu

Poniżej nieco informacji od organizatorów.

Glenn Miller Orchestra, czyli Wil Salden i jego znakomity zespół profesjonalnych muzyków, którzy specjalizują się w tradycyjnej aranżacji bigbandowego brzmienia, powraca do Polski z koncertami w ramach trasy Swing is Our Kind of Music. W najnowszym 2-godzinnym programie Wil Salden połączył wszystkie klasyki Glenna Millera z najbardziej znanymi kompozycjami innych big-bandowych liderów (m.in. Count Basie, Harry James, czy Ray Anthony), a wspaniała orkiestra dodała do nich żywiołowości i pikanterii. Wyjątkowego uroku koncertowi nadaje wokalistka Ellen Bliek, która upamiętnia cudowne melodie ery swingu, oddając w ten sposób hołd artystom lat 40. Już w grudniu w Bydgoszczy, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie i Zabrzu będziemy mogli usłyszeć Moonlight Serenade, A String Of Pearls, Little Brown Jug, Pennsylvania 6-5000, In The Mood, czy Somewhere Over The Rainbow w najlepszym wydaniu, jaki może zapewnić tylko ta grupa – Glenn Miller Orchestra!

Orkiestra Glenna Millera jest najpopularniejszą i najbardziej pożądaną kapelą swingową na świecie. Mimo, iż początki orkiestry sięgają lat 30. ubiegłego stulecia, to właśnie ona jest niekwestionowanym liderem big bandowego formatu po dziś dzień. Dzięki tak wyśmienitym utworom, jak Moonlight Serenade, In the Mood, Tuxedo Junction, A String Of Pearls, czy Little Brown Jug kapela ugruntowała swoją pozycję na muzycznej scenie.

The World Famous Glenn Miller Orchestra

Materiały organizatora

Po śmierci założyciela orkiestry – Glenna Millera, jego najbliższy przyjaciel – Tex Beneke, postanowił kontynuować działalność zespołu już pod nazwą The World Famous GLENN MILLER ORCHESTRA. Od tego momentu grupa nieprzerwanie występuje na całym świecie, dając blisko 300 koncertów rocznie. Śmiało można powiedzieć, że formacja Glenna Millera to kopalnia hitów. „Każdy muzyk lub kompozytor marzy o stworzeniu absolutnie wyrazistego brzmienia, które natychmiastowo będzie rozpoznawalne zaledwie po kilku pierwszych taktach”. Słowa te, wypowiedziane przez lidera orkiestry – Glenna Millera, stały się ogromną inspiracją dla Wila Saldena. Dyrygent, jako perfekcjonista, zawsze wymagał tego samego od każdego członka grupy. To właśnie jego podejście do pracy sprawiło, że otrzymał on od publiczności najcenniejszą nagrodę – podziw i zachwyt. Za swoją wieloletnią pracę i zaangażowanie Wil Salden został mianowany przez prezesa wytwórni na stanowisko głównego dyrygenta Orkiestry. Zespół został okrzyknięty najpopularniejszym na świecie, a jego grafik był zawsze wypełniony występami oraz współpracą z innymi artystami min. Frankiem Sinatrą, Johnnym Desmondem, Ericiem Delaneyem. Prestiż jaki towarzyszy ich występom wart jest każdych pieniędzy. Orkiestra Glenna Millera nie tylko zapełnia sale po brzegi, ale także jest zapraszana by uświetnić swoją obecnością najbardziej elitarne przyjęcia dla ludzi ze świata polityki i biznesu.

Muzyczną wizytówką kapeli jest niewątpliwie Moonlight Serenade, choć jeśli wierzyć plotkom, oryginalne brzmienie orkiestry zrodziło się z przypadku. Podczas jednego z koncertów główny trębacz doznał kontuzji. Brakujące miejsce musiały uzupełnić charakterystyczne tony klarnetu. To właśnie ten zbieg okoliczności przyczynił się do powstania niepowtarzalnych dźwięków, z których Orkiestra Glenna Millera słynie od ponad siedemdziesięciu lat i śmiało można powiedzieć, że jest to kapela ponadczasowa.
Na historię grupy składa się nie tylko wieloletnia działalność koncertowa, ale także inne osiągnięcia. Ani Beatlesi, ani Elvis Presley nie mogą poszczycić się taką liczbą hitów królujących na pierwszych miejscach list przebojów, jak właśnie Orkiestra Glenna Millera. Tylko ten zespół może poszczycić się czterdziestoma światowymi trasami koncertowymi, na które bilety zostały wyprzedane w ciągu jednego dnia! Jest to także jedyny zespół, który występuje przed większość dni w roku, dając blisko trzysta koncertów rocznie, odwiedza nawet najodleglejsze zakątki świata. Glenn Miller Orchestra występowała w całych Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii, Nowej Zelandii, Ameryce Południowej, Japonii i na Filipinach. Już w grudniu będziemy mieli niepowtarzalną okazję wybrać się we wspaniałą muzyczną podróż z Orkiestrą Glenna Millera!

Bilety na koncert The World Famous Glenn Miller Orchestra do nabycia TUTAJ >>

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL