Michał Oblaciński i Katarzyna Dybowska

Założyciele i instruktorzy Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL
Zajęcia: Lindy Hop, Collegiate Shag

Przygodę z Lindy Hop rozpoczęli w 2005 roku, kiedy w Polsce słyszało o nim jeszcze niewielu. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcili warsztatom i festiwalom tańca swingowego na całym świecie.

Jako pierwsi przywieźli Lindy Hop do Warszawy, jako pierwsi startowali w międzynarodowych zawodach tego tańca, są też pierwszą Polską parą, która została zaproszona do prowadzenia zajęć poza granicami kraju (Włochy, Estonia, Białoruś, Węgry).
Lindy Hop w Warszawie - Michał i Kasia - SWINGOUT.PL fot. Mirosław Jąkała www.miroslawjakala.pl
Michał i Kasia są założycielami i aktywnymi animatorami sceny Lindy Hop w Warszawie. Od kilku lat prowadzą regularne zajęcia w Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, są także zaangażowani w organizację cyklicznych swingowych imprez tanecznych, warsztatów i różnego rodzaju wydarzeń mających na celu popularyzację tańca i muzyki swingowej.
Z ich inicjatywy odbył się w Warszawie pierwszy międzynarodowy festiwal Lindy Hop - Jumpin' Swing 2011, podczas którego Warszawa po raz pierwszy w historii polskiego tańca swingowego gościła tak znane pary instruktorskie: Kevina St. Laurent i Jo Hoffberg oraz Vincenzo Fesi i Isabellę Gregorio.
Michał i Kasia są również organizatorami festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange, Warsaw Collegiate Shag Festival, Valentine's Blues oraz letniego obozu Swingout Summer, a także wielu pomniejszych warsztatów prowadzonych przez krajowych i zagranicznych instruktorów.
Jako nauczyciele starają się pogodzić kwestie techniczne z przyjemnością, jaką ma sprawiać taniec. Kładą duży nacisk na podstawy, połączenie partnerów, naturalny przepływ energii w parze, prowadzenie i podążanie, jednocześnie starając się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji i zabawy na parkiecie.
W 2012 roku wraz z założoną przez siebie grupą The Swing Alliance dotarli do półfinału 5. edycji programu Mam Talent.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL