Letnie warsztaty Charlestona i Authentic Jazz

Wszystkich, którzy chcieliby aktywnie spędzić weekend 19-20 lipca zapraszamy na warsztaty Charlestona i Authentic Jazz – radosnego, solowego tańca z lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku!

Warsztaty obejmują 2h zajęć na dwóch poziomach zaawansowania: poziom od zera dla osób nigdy wcześniej nie tańczących Charlestona i Authentic Jazz oraz poziom początkujący/średniozaawansowany – dla osób, które miały już z nimi do czynienia.

To nie wszytko! Wraz z ciepłymi dniami lata wracają swingowe potańcówki na Scenie Letniej Skweru – Filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny!
W sobotę przy Krakowskim Przedmieściu 60a będzie można spotkać i poznać miłośników radosnego swingowego tańca Lindy Hop, muzycznie przenieść się w amerykańskie lata 20. i 30. XX wieku, a nawet jeszcze przed warsztatami nauczyć się kilku podstawowych kroków szalonego charlestona!

Muzyka, moda, taniec – czyli to, czym żyli na co dzień mieszkańcy dawnych Stanów Zjednoczonych – przywołujemy do życia regularnie co miesiąc w Skwerze! Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich tęskniących za stylem i czarem dawnych lat!

Letnie warsztaty Charlestona i Authentic Jazz w SWINGOUT.PL
19-20 lipca 2014
ul. Wolność 2a

Sobota


12:00 – 14:00 – gr. średniozaawansowana
Koszt: 50 zł/os

Potańcówka SWING W SKWERZE

Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a

20:00 – 22:00 – potańcówka na Scenie Letniej Skweru + 3 krótkie, taneczne animacje (elementy charlestona solo)
22:00 – 2:00 – potańcówka na sali głównej Skweru (poziom -1)
Wstęp bezpłatny

Niedziela


12:00 – 14:00 – gr. początkująca (od zera)
Koszt: 50 zł/os

Charleston i Authentic Jazz w Warszawie

 

Czym jest Authentic Jazz i Charleston?
Pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą kryje się radosny taniec solowy nierozerwalnie związany z erą swingu i muzyką jazzową. Nie posiada jednego, ściśle określonego kroku podstawowego – jest kombinacją elementów tanecznych, które znaleźć możemy w legendarnych solowych choreografiach lat 20, 30 i 40 xx wieku, takich jak Big Apple, Tranky Doo, czy Shim Sham.
Sam taniec może przybrać formę choreografii wykonywanej solo lub w grupie, lub może być improwizowaną przez tańczącego interpretacją towarzyszącej mu muzyki.

Obecnie Authentic Jazz często łączony jest z Charlestonem – dzięki czemu dodatkowo zyskuje na dynamice i atrakcyjności wizualnej, a tańczącemu daje większe pole do popisu w kwestii stylingu, czy muzykalności. Charleston i Authentic Jazz możemy tańczyć wszędzie, gdzie przyjdzie nam na to ochota, potrzebna nam tylko muzyka!

Tańce te są niezwykle uniwersalna – niezależnie od wieku i doświadczenia tanecznego, każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

O instruktorach
Michał Oblaciński i Katarzyna Dybowska są założycielami i aktywnymi animatorami sceny Lindy Hop w Warszawie. Od kilku lat prowadzą regularne zajęcia w Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, są także zaangażowani w organizację cyklicznych swingowych imprez tanecznych, warsztatów i różnego rodzaju eventów mających na celu popularyzację tańca i muzyki swingowej. Michał i Kasia są również organizatorami festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange oraz letniego obozu Swingout Summer, a także wielu pomniejszych warsztatów prowadzonych przez krajowych i zagranicznych instruktorów.
Jako nauczyciele starają się pogodzić kwestie techniczne z przyjemnością, jaką ma sprawiać taniec. Kładą duży nacisk na podstawy, połączenie partnerów, naturalny przepływ energii w parze, prowadzenie i podążanie, jednocześnie starając się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji i zabawy na parkiecie.

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
Comments ( 1 )

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL