Lindy Forge: Maxi Prado & Agustina Zero

– GO TO ENGLISH VERSION –

W pierwszy weekend czerwca zapraszamy na pierwszą edycję warsztatów Lindy Forge! Lindy Forge to doskonała okazja aby kuć i szlifować swoje umiejętności taneczne pod okiem doskonałych zagranicznych instruktorów!

Zajęcia odbywać się będą na 3 poziomach zaawansowania. Dla komfortu uczestników oraz w celu optymalizacji efektów zajęć – liczebność każdej z grup ograniczona będzie do 30 osób.

Podczas pierwszego Lindy Forge zajęcia Lindy Hop poprowadzą, doskonale znani warszawskim tancerzom, niesamowici instruktorzy z Buenos Aires – Maxi Prado i Agustina Zero!
REJESTRACJAWypełnij formularz rejestracyjny

To jednak nie wszystko. Aby wycisnąć z warsztatów jeszcze więcej i dodatkowo wpłynąć na rozwój uczestników jako tancerzy, zajęcia uzupełnimy 2 godzinami specjalistycznych zajęć warsztatowych poświęconych technice i efektywności ruchu w tańcu swingowym, przepływowi energii w ciele, świadomości centrum oraz sylwetce. Warsztaty poprowadzi Krysia Dębicka.
Nie zabraknie również wieczornych imprez, konkursów tanecznych i muzycznych niespodzianek!

INFORMACJE O LOKALIZACJI WARSZTATÓW I IMPREZACH PODAMY WKRÓTCE.

Warsztaty Lindy Forge stanowią pierwsze z cyklu wydarzeń Swing Dance Forge mających na celu umożliwienie polskim tancerzom nauki od doskonałych, zagranicznych instruktorów, w niewielkich grupach oraz, wraz z doskonaleniem poszczególnych swingowych technik tanecznych, pracę nad ogólną techniką ruchu i przygotowaniem ciała do tańca.

Maxi Prado i Agustina Zero (Buenos Aires, Argentyna)

Agustina Zero i Maxi Prado pochodzą z Argentyny. Kilka lat temu połączyły ich podobne spojrzenie na taniec oraz ogromna pasja do muzyki jazzowej.

Jako nauczyciele starają się obudzić w uczniach kreatywność i wiarę w to, że każdy może czerpać przyjemność z tańca.

 

Wcześniejsze doświadczenie w innych formach tańca uczyniło z nich mistrzów improwizacji , a także pozwoliło wypracować styl charakteryzujący się płynnością oraz niezwykle subtelnym prowadzeniem i podążaniem.

Maxi i Agustina występują oraz prowadzą warsztaty i zajęcia zarówno w Argentynie, jak i poza jej granicami, starając się popularyzować Lindy Hop gdzie tylko jest to możliwe.

Warszawa i warszawska scena Lindy Hop w sercach Agustiny i Maxiego zajmuje szczególne miejsce. Energetyczni i inspirujący tancerze z Buenos Aires gościli już w Polsce trzykrotnie – raz podczas warsztatów w Warszawie i dwa razy podczas, organizowanego przez SWINGOUT.PL, letniego obozu Swingout Summmer. Zobaczyć ich możemy m.in. w promującym warszawską scenę Lindy Hop filmiku I Charleston Warsaw produkcji SWINGOUT.PL.

Krysia Dębicka (Warszawa, Polska)

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca współczesnego. Obecnie studentka ostatniego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Certyfikowana trenerka GYROKINESIS®.

Krysia Dębicka Technika RuchuOd trzech lat jej największą pasją są tańce z lat 20. i 30. ubiegłego wieku – Lindy Hop, Charleston, Authentic Jazz, Shag. Łącząc wiedzę z zakresu rozmaitych technik pracy z ciałem w trakcie zajęć kładzie nacisk na dowolność, ale i precyzję w kreowaniu ruchu. Zachęca do eksplorowania poczucia ciężaru ciała, wpływu grawitacji i oddechu na jakości ruchu. Istotnym elementem jest także świadome wykorzystanie relacji ciała w przestrzeni, „momentum”, zawieszenia i przepływu energii.

Zajęcia są pełne dynamiki i dobrej zabawy. Zdecydowanie podnoszą kondycję fizyczną. Równomiernie wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową.

“Staram się przede wszystkim przypominać o przyjemności jaką sprawia ruch. Pojmuję go jako pierwotną formę ekspresji, która pomaga mi w określeniu własnej przestrzeni, nie tylko scenicznej ale i życiowej, dlatego w trakcie zajeć daję dużo przestrzeni na improwizację.”

CENNIK I REJESTRACJA

Lindy Forge Full Pass: 210 zł (5h warsztatów + wieczorne imprezy)
Przed rejestracją zapoznaj się z REGULAMINEM WARSZTATÓW.
  REJESTRACJA

POZIOMY

Steel

Wybierz ten poziom, jeśli:
• tańczysz min. 6 miesięcy
• tripple step to dla Ciebie nie tajemnica
• tańczysz swingout do wolnego i średniego tempa muzyki
• znasz podstawowy krok oraz podstawowe wariacje charlestona w pozycji side by side
• potrafisz poprowadzić lub podążyć w 6 lub 8 bitowych elementach

Iron

Wybierz ten poziom, jeśli:
• swobodnie tańczysz swingout do średniego i szybkiego tempa muzyki
• znasz podstawowe wariacje charlestonowe w pozycji side by side oraz tandem
• słuchasz muzyki i potrafisz reagować w tańcu na to, co się w niej dzieje
• zaczynasz eksperymentować z rytmem, wariacjami footworkowymi

Titanium

Wybierz ten poziom, jeśli:
• szybkie swingouty tylko Cię relaksują
• potrafisz swobodnie tańczyć do szybkiej i bardzo szybkiej muzyki korzystając z tripple stepów
• posiadasz szeroki wachlarz wariacji charlestonowych w różnych pozycjach
• wychodzisz poza schematy footworkowe, wprowadzając w nich zmiany rytmiczne, stylingowe
• potrafisz usłyszeć, kiedy kończy się fraza muzyczna w utworze do którego tańczysz

Harmonogram Lindy Forge
Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL