Instruktorzy

Button Button ButtonButton

 

 

Björn & Claudia (Kraków)

Björn rozpoczął swoją przygodę z Lindy Hop w 2005 roku w Zürichu. Jako perkusista w Big Bandzie postanowił spróbować swoich sił również w tańcu. Przez wiele lat tańczył w grupie tanecznej www.hellzapoppin.ch. Poza Lindy Hop interesuje go bardzo taniec Balboa, a także Blues. Jest znany ze swojej muzykalności i dynamiki w tańcu. Lubi społeczny aspekt środowiska tanecznego Lindy Hop. Umiejętności techniczne niezbędne każdemu nauczycielowi Lindy Hop zdobył uczestnicząc w licznych warsztatach tanecznych w całej Europie. Nie może się doczekać swingowej sceny w Krakowie.

Claudia swoją miłość do tańca swingowego odkryła po 10 latach tańca baletowego, w roku 2009. Od tego czasu podróżuje po Europie uczestnicząc w warsztatach Lindy Hop, Balboa i Bluesa. Dla Claudii najważniejsza w tańcu jest komunikacja. Uwielbia wyzwanie jakie niesie ze sobą połączenie z partnerem, mieszanie stylów i form tanecznych. Taniec jest dla niej najlepszym sposobem na oddanie nastroju chwili oraz wyrażenie prawdziwych emocji. Claudia jest główną organizatorką imprez bluesowych w swoim rodzinnym mieście – Berlinie.

Michał & Kasia (Warszawa)
Przygodę z Lindy Hop rozpoczęli w 2005 roku. Od tego czasu każdą wolną chwilę poświęcili warsztatom i festiwalom tańca swingowego na całym świecie (m.in. USA, Szwecja, Ukraina, Litwa, Włochy, Hiszpania, Norwegia), gdzie mieli szansę poznania metodyki nauczania Lindy Hop przez najlepsze pary instruktorskie m.in. legendę tańca swingowego – Frankiego Manninga.

Jako pierwsza polska para reprezentowali kraj w międzynarodowych turniejach Lindy Hop takich jak Mistrzostwa Świata w Lindy Hop w Vaxjo (Szwecja), Italian Jitterbug Championships (Włochy) czy też najbardziej prestiżowej tego typu imprezie na świecie – International Lindy Hop Championships (USA).

Michał i Kasia są założycielami i aktywnymi animatorami sceny Lindy Hop w Warszawie. Od kilku lat prowadzą regularnie zajęcia w Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL, są także zaangażowani w organizację cyklicznych swingowych imprez tanecznych, warsztatów i różnego rodzaju eventów mających na celu popularyzację tańca i muzyki swingowej.

W 2011 roku z ich inicjatywy powstała pierwsza polska grupa taneczna Lindy Hop, The Swing Alliance. Są również pomysłodawcami i głównymi organizatorami pierwszego w Warszawie międzynarodowego festiwalu Lindy Hop – Jumpin’ Swing 2011, w którym udział wzięły dwie z najlepszych par instruktorskich na świecie: Kevin St. Laurent i Jo Hoffberg (USA) oraz Vincenzo Fesi i Isabella Gregorio (Włochy).

Jako nauczyciele starają się pogodzić kwestie techniczne z przyjemnością jaką ma sprawiać taniec. Kładą duży nacisk na podstawy, połączenie partnerów, prowadzenie i podążanie za nim, jednocześnie starając się zaszczepić w uczniach miłość do muzyki swingowej oraz umiejętność improwizacji na parkiecie, nawet za pomocą prostych elementów.

start end
Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL