Nowi instruktorzy, nowe lokalizacje! [Wola, Służewiec]

Od połowy marca zajęcia Lindy Hop SWINGOUT.PL w czterech dzielnicach Warszawy: w Śródmieściu, na Żoliborzu, Woli i Służewcu!

Od marca zapraszamy wszystkich związanych zawodowo lub prywatnie z Wolą i Służewcem na kursy dla początkujących w zupełnie nowych lokalizacjach: przy ul. Batalionu AK Parasol 5/7 oraz Cybernetyki 21. Jednocześnie mamy przyjemność powitać na pokładzie dwie pary instruktorskie: Rafała Rendaka i Martę Lewandowską oraz Stacha Strejmera i Kasię Huszczę! Trzecią grupę otwieramy w Antrakcie na tyłach żoliborskiego Teatru Komedia.


Kursy dla początkujących – marzec/kwiecień 2020


Lindy Hop Fundamentals 0A
Rafał i Marta
Akademia Młodych Talentów, ul. Cybernetyki 21
poniedziałki, 19:30 – 21:00

  Zarejestruj się!
Lindy Hop Fundamentals 0B
Stach i Kasia

Szkoła Tańca Step Touch, ul. Batalionu AK Parasol 5/7
poniedziałki, 20:00 – 21:30

  Zarejestruj się!
Lindy Hop Fundamentals 0C
Michał i Kasia

Restauracja Antrakt, ul. Słowackiego 19A
środy, 19:00 – 20:30

  Zarejestruj się!


Informacje o instruktorachRafał Rendak


Rafał swoją pierwszą styczność z Lindy Hop miał w wieku trzynastu lat. Był to krótki epizod, jednak znaczący, ponieważ to dzięki niemu w 2011 związał się z tańcami swingowymi już na stałe w Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL. Wcześniej przez wiele lat trenował wu-shu, chińskie sztuki walki, które nauczyły go świadomie kontrolować swoje ciało oraz wyrobiły w nim zmysł obserwacji, co z pewnością pomogło mu w szybkim tanecznym rozwoju.

W tańcu lubi swobodę w interpretacji muzyki, lubi zaskakiwać i być zaskakiwanym, lubi płynnie przepływającą energię między partnerami, lubi to, że w tańcu można w radosny sposób spędzać czas z drugą osobą.
Jako instruktor chętnie dzieli się swoim doświadczeniem i stara się przekazać możliwie szerokie i pełne spojrzenie na taniec: od fizyki i mechaniki ruchu przez interpretację muzyki aż po wyraz artystyczny i filozofię tańca, jednak nie chodzi z głową w chmurach – lubi konkrety. Stara się, żeby jego uczniowie nabywali praktycznych umiejętności, które będą mogli wykorzystać we własny, kreatywny sposób. Sam też stara się wychodzić z utartych schematów.
Uczył już wielokrotnie na warsztatach i festiwalach tanecznych w Polsce, w Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech i w Holandii.
Marta Lewandowska


Taniec i muzyka dla Marty to, od kiedy pamięta, codzienny element życia. Lindy hop odkryła w 2011, kiedy przypadkiem trafiła na lekcję pokazową w klubie Tygmont. Muzyka na żywo, otwarta i przyjazna społeczność wciągnęły ją na dobre. Regularne zajęcia z Lindy Hop w warszawskim studiu SWINGOUT.PL szybko przestały wystarczać i zaowocowały dodatkowymi treningami, próbami i występami.

Obecność na scenie daje Marcie ogromną radość, możliwość wyrażenia siebie, jest jednocześnie motywacją do ciągłej pracy. Muzykalność i wolność ekspresji w tańcu to elementy szczególnie dla niej ważne – stale je doskonali tańcząc Authentic Jazz i ucząc się stepowania. Lubi również szybkość i elegancję, którą odkryła w Balboa.
Wielokrotnie uczyła na warsztatach i festiwalach w Polsce i za granicą.

 


Stach Strejmer


Stach rozpoczął swoją taneczną przygodę w 2016 roku, w Studiu Tańca Swingowego SWINGOUT.PL. Od lat jest związany z muzyką (szkoła muzyczna I i II stopnia, gra na kontrabasie, gitarze elektrycznej i basowej, fortepianie i perkusji). W swoim tańcu stawia przede wszystkim na muzykalność, dialog z partnerką oraz odrobinę szaleństwa!

Ucząc chce przekazać w szczególności, że tańce swingowe to niesamowita okazja do poznania fantastycznych ludzi i uwolnienia się od codziennych trosk, technika jest bardzo ważna, ale dobra zabawa jest najważniejsza i to, że muzyka jest podstawą tańca.

Kasia Huszcza


Kasia jest aktywna fizycznie praktycznie od zawsze, ukończyła warszawską AWF, ale to w tańcu udało się jej znaleźć ujście nieposkromionym pokładom energii. W 2013 roku wybrała się na swoją pierwszą lekcję tańca swingowego. Zauroczona radosnym Lindy Hop, muzyką, atmosferą i niezwykłymi ludźmi rzuciła się w wir potańcówek i warsztatów.

W tańcu szuka przede wszystkim radości płynącej z ruchu, dialogu z partnerem i zabawy, a za najważniejszą uważa improwizację – to dzięki niej każdy taniec jest inny.

Autor: admin

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL