Wstęp

Witajcie na moim blogu! Nazywam się Michał Oblaciński, od kilku lat moją pasją jest taniec swingowy i tradycyjny jazz. Szczególne miejsce w moim sercu zajmuje Lindy Hop – afroamerykańska forma taneczna, która narodziła się pod koniec lat dwudziestych XX wieku wśród czarnoskórej społeczności nowojorskiego Harlemu. Więcej informacji o jego genezie znajdziecie w zakładce Czym jest Lindy Hop?.

Po długim okresie zapomnienia, od kilkunastu lat na całym świecie przeżywa renesans – w Polsce wciąż jeszcze słyszeli o nim nieliczni. Wydaje mi się, że pora to wreszcie zmienić – stąd pomysł, aby stworzyć miejsce, skąd zarówno zainteresowani tematem, jak i zupełnie przypadkowi goście mogliby dowiedzieć się czegoś ciekawego zarówno o historii, jak i aktualnych wydarzeniach na światowej scenie Lindy Hop, warsztatach, eventach, instruktorach, ciekawostkach. Na LindyHopBlog przeczytacie również o najwybitniejszych przedstawicielach muzyki swingowej, jazz bandach dawnych i współczesnych… jednym słowem o wszystkim, co związane jest z tańcem i muzyką magicznej Ery Swingu.

To jest mój pierwszy tego typu projekt – sam więc jeszcze nie wiem, jaką formę przyjmie :). Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pytania, sprostowania czy propozycje – komentujcie lub skorzystajcie z formularza, który znajduje się w zakładce Kontakt!

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL