O SWINGOUT.PL

Założone przez Michała Oblacińskiego i Katarzynę Dybowską Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL już od 2009 roku prowadzi w Warszawie kursy i warsztaty tańców Złotej Ery Swingu i jest najstarszą nieprzerwanie działającą tego typu szkołą w kraju.

Powstało z miłości i pasji do muzyki swingowej oraz Lindy Hop, jako miejsce gromadzące wokół najweselszego tańca pod słońcem oraz szeroko pojętej kultury vintage radosne, otwarte osoby, które szukają czegoś więcej, niż tylko kolejnego kursu tańca towarzyskiego czy salsy.
Od samego początku dalecy byliśmy od konwencji typowej szkoły tańca, stawiając na budowę przyjaźni i prawdziwych relacji między ludźmi, wspólne pogłębianie naszych pasji oraz tworzenie zgranej społeczności tancerzy Lindy Hop.
Kalendarz SWINGOUT.PL wypełniony jest nie tylko warsztatami i potańcówkami, ale i mniej formalnymi spotkaniami, wspólnymi wyjazdami na festiwale taneczne w kraju i zagranicą czy wspólnym muzykowaniem.

dragon_ekipa

Ekipa SWINGOUT.PL na festiwalu Dragon Swing w 2014 roku, kopalnia soli w Wieliczce.

Podstawą naszej działalności jest ciągła innowacja i wyznaczanie nowych kierunków rozwoju społeczności tancerzy swingowych w Warszawie, jak i w Polsce. Tak było, jest i będzie. Byliśmy pierwszą szkołą, która sprawiła, że Warszawa zaczęła tańczyć Lindy Hop, pierwszą szkołą, która rozpoczęła regularne kursy w Warszawie i organizowała pierwsze potańcówki
z muzyką na żywo, która sprowadziła na warsztaty do stolicy zagranicznych instruktorów, która zorganizowała pierwszy w Warszawie międzynarodowy festiwal ze światowymi gwiazdami Lindy Hop – Jumpin’ Swing, a także mniejsze warsztaty innych tańców ery swingu: Balboa, Blues, Charleston i Authentic Jazz oraz Collegiate Shag.
Byliśmy warszawskimi inicjatorami lokalnych adaptacji globalnych projektów wideo – nakręconego podczas festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange 2013 filmu I Charleston Warsaw, jak i filmów z okazji 99 i 100 urodzin legendy i ojca chrzestnego Lindy Hop – Frankiego Manninga.

1467278_305654586306240_7133204247500004882_n-2

Ekipa SWINGOUT.PL na imprezie halloweenowej na festiwalu BCN Shag Festival w 2014 roku, Barcelona.

Obecnie jesteśmy organizatorami sześciu festiwali: Warsaw Lindy Hop Exchange, Warsaw Collegiate Shag Festival, Cold Moon Bal, Autumn Blues, Valentine’s Blues oraz letniego obozu Swingout Summer. Wciąż chcemy rozwijać warszawską scenę tańca swingowego, organizując dla tancerzy wysokiej klasy warsztaty z inspirującymi, zagranicznymi instruktorami. Dzięki nam Warszawę odwiedzili już nauczyciele ze Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Argentyny, Litwy, Czech, Danii, Włoch, Ukrainy czy Izraela.

Przede wszystkim jesteśmy jednak grupą zwariowanych ludzi, którzy z nostalgią i tęsknotą myślą o amerykańskich latach 20. i 30. Masz dość plastikowych idoli i syntetycznej pseudokultury naszych czasów? Zapraszamy na drugą stronę lustra!

IMG_9791kk

Zespół The Cajun Spices założony przez tancerzy studia SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL