Październikowy Swing w Skwerze

Pokazy stepowania oraz tańca Collegiate Shag w wykonaniu mistrzów z Barcelony i Wilna, koncert Mark Shepherd Swing Quintet oraz tancerze Lindy Hop wirujący na parkiecie, jak za czasów świetności legendarnych amerykańskich sal tanecznych… To wszystko już w sobotę 25 października podczas imprezy Swing w Skwerze organizowanej przez Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL oraz Szkołę Stepowania Tip Tap!

swing-w-skwerze-shag-fb-wydarzenie

Comiesięczne imprezy swingowe w Skwerze przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a już od roku przyciągają zarówno miłośników swingowego tańca z pierwszej połowy ubiegłego stulecia, jak i wielbicieli muzyki swingowej, jazzu tradycyjnego oraz mody vintage. W wyniku współpracy SWINGOUT.PL i Skweru udało się stworzyć potańcówkę, na której czas zatrzymał się w miejscu na kilka lat przed wybuchem wojennej zawieruchy.

W październiku impreza dodatkowo połączy ze sobą dwa niesamowite taneczne wydarzenia – warsztaty Collegiate Shag w SWINGOUT.PL z Arnasem Razgunasem i Egle Nemickaite (Wilno) oraz warsztaty stepowania prowadzone przez Ivana Bouchain i Ludovico Hombravella z Barcelony, którzy odwiedzą Warszawę na zaproszenie Tip Tap.

Do tańca zagra Mark Shepherd Swing Quintet w składzie: Mark Shepherd (trąbka), Zbigniew Konopczyński (puzon), Tomasz Wielechowski (pianino), Wojciech Zalewski (kontrabas) oraz Krzysztof Kwiatkowski (perkusja).

W części artystycznej zobaczymy zarówno występy mistrzów do żywej swingowej muzyki, jak i pokazy adeptów stepowania ze szkoły Tip Tap. Wszystkich którzy chcieliby dołączyć do tancerzy na parkiecie, o 20:30 zapraszamy na krótkie, bezpłatne warsztaty podstaw tańca swingowego, które poprowadzą Michał Oblaciński i Katarzyna Dybowska, założyciele i instruktorzy Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich tęskniących za stylem i czarem dawnych lat!

Już 25 października widzimy się w Skwerze… tymczasem poznajmy bliżej naszych gości z Barcelony i podejrzyjmy, jak ta społeczność kręci się w Katalonii!

sobota, 25 października 2014
Swing w Skwerze
Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a, poziom -1
Start: 20:00, warsztaty tańca: 20:30, część artystyczna: 21:00
Wstęp: 15 zł

Wydarzenie na Facebooku: www.fb.com/events/255893364576974

skwer_www

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL