Shag Forge: Martí Gasool & Sandy Lewis

– GO TO ENGLISH VERSION –

W trzeci weekend września zapraszamy na pierwszą edycję warsztatów Shag Forge! Shag Forge to doskonała okazja aby kuć i szlifować swoje umiejętności taneczne pod okiem doskonałych zagranicznych instruktorów!

Zajęcia odbywać się będą na 3 poziomach zaawansowania. Dla komfortu uczestników oraz w celu optymalizacji efektów zajęć – liczebność każdej z grup ograniczona będzie do 30 osób.

Podczas pierwszego Shag Forge zajęcia Collegiate Shag poprowadzą, doskonale znani warszawskim tancerzom, niesamowici instruktorzy z Barcelony – Shag Forge: Martí Gasool oraz Sandy Lewis!
REJESTRACJAWypełnij formularz rejestracyjny

To jednak nie wszystko. Aby wycisnąć z warsztatów jeszcze więcej i dodatkowo wpłynąć na rozwój uczestników jako tancerzy, zajęcia uzupełnimy 2 godzinami specjalistycznych zajęć warsztatowych poświęconych technice i efektywności ruchu w tańcu swingowym, przepływowi energii w ciele, świadomości centrum oraz sylwetce. Warsztaty poprowadzi Krysia Dębicka.
Nie zabraknie również wieczornych imprez, konkursów tanecznych i muzycznych niespodzianek!

INFORMACJE O LOKALIZACJI WARSZTATÓW I IMPREZACH PODAMY WKRÓTCE.

Warsztaty Shag Forge stanowią drugie z cyklu wydarzeń Swing Dance Forge mających na celu umożliwienie polskim tancerzom nauki od doskonałych, zagranicznych instruktorów, w niewielkich grupach oraz, wraz z doskonaleniem poszczególnych swingowych technik tanecznych, pracę nad ogólną techniką ruchu i przygotowaniem ciała do tańca.

Martí Gasool & Sandy Lewis (Barcelona, Katalonia)

Sandy Lewis pochodzi z południowej Luizjany, gdzie od najmłodszych lat towarzyszył jej taniec oraz muzyka Cajun i Zydeco. Jej przygoda z tańcem swingowym rozpoczęła się dopiero po przeprowadzce do Barcelony, gdzie momentalnie zakochała się w Collegiate Shag. W wolnych chwilach tańczy również Balboa, Boogie oraz Bluesa.

Pasją Martíego Gasoola jest wspinaczka górska i narciarstwo. Jeśli akurat nie wisi gdzieś na skale… pewnie właśnie tańczy Collegiate Shag, Boogie albo wygrywa kolejny konkurs Lindy Hop!

 

Sandy Lewis i Martiego Gasoola pasja do Collegiate Shag połączyła zaledwie dwa lata temu, jednak już teraz możecie ich spotkać na całym świecie tańczących i uczących w miastach takich, jak Kopenhaga, Hamburg, Kraków, Warszawa.

Są założycielami Barcelona Shag Society – stowarzyszenia mającego na celu popularyzację tańca i kultury Collegiate Shag pośród barcelońskich tancerzy swingowych.

Te szalone dzieciaki uwielbiają rozgrzewać publiczność do czerwoności energetycznymi choreografiami, sprawiając tym radość i sobie, i widzom. Jako nauczyciele skupiają się na technice i muzykalności, trenując jak szaleni, aby jak najlepiej przekazywać Collegiate Shag swoim uczniom.

Wielcy miłośnicy polskich pierogów i kiełbasy!

Krysia Dębicka (Warszawa, Polska)

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca współczesnego. Obecnie studentka ostatniego roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Certyfikowana trenerka GYROKINESIS®.

Krysia Dębicka Technika RuchuOd trzech lat jej największą pasją są tańce z lat 20. i 30. ubiegłego wieku – Lindy Hop, Charleston, Authentic Jazz, Shag. Łącząc wiedzę z zakresu rozmaitych technik pracy z ciałem w trakcie zajęć kładzie nacisk na dowolność, ale i precyzję w kreowaniu ruchu. Zachęca do eksplorowania poczucia ciężaru ciała, wpływu grawitacji i oddechu na jakości ruchu. Istotnym elementem jest także świadome wykorzystanie relacji ciała w przestrzeni, „momentum”, zawieszenia i przepływu energii.

Zajęcia są pełne dynamiki i dobrej zabawy. Zdecydowanie podnoszą kondycję fizyczną. Równomiernie wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową.

“Staram się przede wszystkim przypominać o przyjemności jaką sprawia ruch. Pojmuję go jako pierwotną formę ekspresji, która pomaga mi w określeniu własnej przestrzeni, nie tylko scenicznej ale i życiowej, dlatego w trakcie zajeć daję dużo przestrzeni na improwizację.”

CENNIK I REJESTRACJA

Shag Forge Full Pass: 230 zł (3h warsztatów collegiate shag + 2h warsztatów z techniki ruchu + wieczorne imprezy)
Przed rejestracją zapoznaj się z REGULAMINEM WARSZTATÓW.

  REJESTRACJA

POZIOMY

Steel

Wybierz ten poziom, jeśli:
• tańczysz shaga min. 3 miesiące
• znasz podstawowe kroki (slow i quick) oraz potrafisz łączyć je w 6- i 8-bitowe schematy (różne wersje kroku podstawowego)
• znasz kilka sposobów na zamknięcie muzycznej frazy
• znasz kilka wersji (kilka footworków) slow i quick
• potrafisz poprowadzić lub podążyć za slow i quick w pozycji zamkniętej oraz w side by side

Iron

Wybierz ten poziom, jeśli:
• tańczysz shaga min. 6 miesięcy
• regularnie tańczysz shaga na imprezach
• swobodnie tańczysz do średniego shagowego tempa
• eksperymentujesz z wariacjami footworkowymi w czasie swojego tańca
• znasz podstawowe przejścia między różnymi pozycjami partnerów względem siebie (pozycja zamknięta, otwarta, side by side, hand to hand, cuddle, sailor)
• znasz podstawowe wersje takich elementów jak cross kicks, cross overs, camel hops

Titanium

Wybierz ten poziom, jeśli:
• tańczysz shaga min. 12 miesięcy
• potrafisz tańczyć do szybkiego shagowego tempa
• słuchasz muzyki i potrafisz reagować w tańcu na to, co się w niej dzieje
• posiadasz szeroki wachlarz wariacji kroku podstawowego w różnych pozycjach
• eksperymentujesz z wychodzeniem poza schematy footworkowe, wprowadzając w nich zmiany rytmiczne, stylingowe
• prowadzisz lub podążasz za slow i quick w różnych pozycjach partnerów względem siebie
• nieobce są Ci takie elementy jak swingout/shagout, cross kicks, cross overs, camel hops i znasz je w kilku pozycjach lub wariacjach


Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL