Skwer znowu na swingowo!

Ze Skwerem, filią Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny, mieliśmy przyjemność współpracować w lecie przy okazji krótkich, plenerowych potańcówek w ramach projektu Scena Letnia. Prowadziliśmy wówczas kilkunastominutowe animacje taneczne mające na celu przybliżenie tańca i muzyki swingowej gościom lokalu. Po lecie zostały już tylko piękne, słoneczne wspomnienia, ale swing znalazł jesienne schronienie w przestronnych podziemiach Skweru!

Warsztaty charlestona z Katarzyną Dybowską

Warsztaty charlestona z Katarzyną Dybowską

Zastanawialiśmy się, jakim zainteresowaniem cieszyć się będzie jesienna odsłona imprezy i bardzo ucieszyło nas, że przyjęta została z entuzjazmem nie tylko przez tancerzy. W prowadzonych przez Kasię (SWINGOUT.PL) bezpłatnych, godzinnych warsztatach Charlestona wzięło udział kilkadziesiąt osób. Liczba uczestników oraz szybkość z jaką przyswajali sobie kroki jednego z najweselszych tańców na świecie jest najlepszym dowodem na to, że Warszawiacy nie tylko chcą i lubią tańczyć, ale i doskonale im to wychodzi! Niesamowita atmosfera i zaangażowanie tancerzy zrobiły na nas tak wielkie wrażenie, że w podziękowaniu postanowiliśmy  zorganizować niespodziankowy konkurs tańca dla osób, które wzięły udział w warsztatach. Po wielu trudnych decyzjach… udało nam się wyłonić dwie osoby, które nagrodziliśmy karnetami na zajęcia Charleston/Authentic Jazz w listopadzie.

Konkurs charlestona w Skwerze

Konkurs charlestona dla uczestników warsztatów

Skwer jako sceneria swingowej imprezy sprawdził się idealnie. Duży, drewniany parkiet, przestrzeń, klimatyczne światło oraz piękne retrokreacje części uczestników imprezy przenosiły nas kilkadziesiąt lat wstecz, gdy na amerykańskich parkietach i salach tanecznych królowały legendarne big bandy. Wreszcie mogliśmy również sprawdzić “w akcji” lokalizację dwóch głównych imprez przyszłorocznego Warsaw Lindy Hop Exchange 2014! Tak, tak! Dzięki współpracy z Centrum Artystycznym Fabryka Trzciny, Skwer gościł będzie dwie największe potańcówki WLHX. W oryginalnych wnętrzach klubu bawić będziemy się w piątek i w sobotę, rozegrane zostaną tam również finały towarzyszących festiwalowi konkursów tanecznych.

Warsaw Lindy Hop Exchange 2013

Warsaw Lindy Hop Exchange 2013. Fot. M. Kawka

Podczas imprezy miałem przyjemność usiąść za konsolą jako DJ. Jak zawsze, był to dla mnie dość wartościowy moment, kiedy bez przeszkód mogłem poobserwować naszych tańczących podopiecznych. Fajnie przypomnieć sobie, czasami trudne, początki poszczególnych uczestników zajęć i zobaczyć jak ich zaangażowanie i determinacja podczas treningów przełożyły się na swobodną, bezstresową zabawę na imprezach. Darując sobie niepotrzebny patos napiszę po prostu, że sprawia mi ogromną frajdę patrzenie, jak ludzie, szczególnie tańczący od niedawna, bawią się i cieszą z każdej chwili spędzonej na parkiecie. To właśnie, a nie miliony skomplikowanych elementów tanecznych, jest kwintesencją Lindy Hop, który powstał przecież z miłości do muzyki swingowej i chęci dzielenia się radością z innymi.

Kolejna potańcówka z cyklu Swing w Skwerze odbędzie się w piątek 8 listopada i poprzedzać będzie organizowane przez nas również przy Krakowskim Przedmieściu 60a, weekendowe warsztaty Balboa (9-10.11.). Wraz z całą ekipą Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL – serdecznie zapraszamy! Najświeższe informacje dotyczące imprezy znajdziecie na poświęconemu jej facebookowemu wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/427497920695059.

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
Comments ( 1 )

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL