Sukcesy SWINGOUT.PL w Wilnie i Krakowie!

Sukcesy SWINGOUT.PL podczas Shag on Fire w Krakowie oraz All Lithuanian Weekend w Wilnie!

W ostatnich dniach odbyły się dwie międzynarodowe imprezy podczas których naszym uczniom udało się wskoczyć do finałów oraz wywalczyć miejsca na podium organizowanych tam konkursów!


Pierwsza z nich, Shag on Fire, odbyła się w weekend 28 września – 1 października w Krakowie i była już drugą odsłoną organizowanego przez zaprzyjaźnioną krakowską Sekcję Kultury, Muzyki i Tańców Swingowych KMiTa Swing festiwalu poświęconego Collegiate Shag. W tym roku organizatorzy po raz pierwszy w ramach festiwalu zorganizowali bitwę taneczną konfrontującą tancerzy swingowych ze współczesnymi. Bitwa Vintage vs. Modern rozegrała się, podobnie jak Dragon Swing, w Kopalni Soli w Wieliczce i miała niesamowitą energię! Oprócz uczących na festiwalu instruktorów, po stronie Vintage stanęli instruktorzy SWINGOUT.PL – Filip Górski i Cherry Moreno oraz Michał Oblaciński i Kasia Dybowska.

Festiwalowi towarzyszył konkurs w standardowej formule Jack and Jill, jednak finał odbył się na zasadach Pro-Am, czyli w uproszczeniu instruktor-uczeń. Nasi tancerze zajęli w nim 6 z 10 miejsc, ostatecznie stając na wszystkich stopniach podium:

Partnerki (Am):
1. miejsce – Anna Mojle

Partnerzy (Am):
2. miejsce – Rafał Rendak
3. miejsce – Marek Dworakowski

Jako Pro trzecie miejsce zajął również Michał Oblaciński.

Ponadto w finale reprezentowali nas: Marta Lewandowska, Ewa Chamczyk oraz Karol Bielarski. Gratulujemy!
Zdjęcia: Mirosław Jąkała i Magdalena Haddock


Kolejną imprezą, na której zaznaczyliśmy swoją obecność był organizowany również po raz drugi w Wilnie All Lithuanian Weekend. Wydarzenie ma na celu promocję wileńskiej sceny Lindy Hop wśród międzynarodowej społeczności tancerzy: podczas festiwalu uczą jedynie litewscy instruktorzy, a do tańca grają litewskie zespoły. Z Wilnem łączą SWINGOUT.PL nas od wielu lat bardzo ciepłe relacje, tak więc zjawiliśmy się tam dwudziestokilkuosobową ekipą!

W konkursie Jack and Jill do finału dostali się Ewa Jarosz-Jarszewska i Michał Oblaciński. Ewa w finale wywalczyła drugie miejsce!

Wideo z finału tutaj:

Pełną listę sukcesów uczniów i instruktorów z ostatnich dwóch lat znajdziecie w sekcji SUKCESY TANECZNE.

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL