Swingowy piątek 13… i co dalej?

W Warszawie zapowiada się kolejny udany weekend dla miłośników tańca swingowego, bluesowego oraz dobrego tradycyjnego jazzu. Oto co nas czeka!

 

 

Piątek

Koncert New Orleans Jazz Band w klubie Minus Jeden

Miejsce:
Klub Minus Jeden
ul. Krasińskiego 2 | mapa >>
Warszawa

Start: 19:30, wstęp wolny

Prawdziwa gratka dla wszystkich, którym bliskie są nowoorleańskie dźwięki. Na pianinie gra Jerzy “Watson” Żebrowski – najznakomitszy w Polsce aranżer starego jazzu, na trąbce – Adam Kupiec, na puzonie legenda polskiego jazzu – Dymitr Markiewicz, na klarnecie i sax alcie zagra Janusz Żukowski, na tubie mistrz tego instrumentu, założyciel słynnego Hagawu – Andrzej “Snajper” Jastrzębski, na bandżo Andrzej “Słoneczko” Umiński, na perkusji Cezary Ziółkowski. W zespole śpiewa Monika Gańska, doskonała interpretatorka nowoorleańskich klimatów. Zapraszamy na jazzową ucztę!
Wydarzenie na Facebooku >>

Koncert New Orleans Jazz Band

Sobota

Warsztaty tańca bluesowego z Davidem Tritel

Miejsce:
ul. Solec 38 | mapa >>
Warszawa

Start: 11:00 – 14:00, wstęp 70 zł.
Informacje i rejestracja >>

Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL zaprasza na kolejne weekendowe warsztaty tańca bluesowego, prowadzone przez Davida Tritel (Sioux Falls, USA).

Blues w SWINGOUT.PL z Davidem Tritel

Potańcówka bluesowa/praktis po warsztatach

Miejsce:
Jasna 24, ul. Jasna 24 | mapa >>
Warszawa

Start: 21:00, wstęp wolny

O 21:00 w Jasna 24 odbędzie się bluesowa potańcówka/praktis na którym będzie można przećwiczyć poznane kroki i elementy taneczne, lub po prostu porozmawiać i spędzić czas w miłym towarzystwie. Zapraszamy!

Niedziela

Sunday Jazz Tributes: Herbie Hancock

Miejsce:
Sztuki & Sztuczki, ul. Szpitalna 8a | mapa >>
Warszawa

Start: 19:00, wstęp wolny

W każdą niedzielę w klubie Sztuki & Sztuczki będziemy mogli przenieść się do czasów, w których jazz był najpopularniejszym z gatunków! Przy muzyce na żywo powspominamy postacie, które tworzyły historię jazzu i których kompozycje do dziś każdego dnia rozbrzmiewają w rozgłośniach radiowych na całym świecie. Co więcej, wykonawcy recitali opowiedzą nam o tym kim fascynowali się giganci jazzu. Czy Miles Davis słuchał Franka Sinatry? Czy Louis Armstrong wiedział kim jest Sidney Bechet? Na te pytania odpowiedzą nam prezentując muzyczny świat legend jazzu zaproszeni przez nas wybitni jazzmani: Tomasz Wielechowski, Mark Shepherd, Michał Załęski i ich goście! Czerpiąc ze swej pasji i muzycznej erudycji oprowadzą słuchaczy po wielkim i niezwykle interesującym świecie jazzu! W tym tygodniu – Herbie Hancock!
Wydarzenie na Facebooku >>

Sunday Jazz Tributes: Herbie Hancock  w Sztuki i Sztuczki

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL