Taneczny koniec lata z Bluesem, Balboa i nadwiślańskim fajfem

Lato już właściwie za nami, dni coraz krótsze, wieczory chłodniejsze – w tym roku wakacje były jednak na tyle niesamowite, że trzeba było je należycie pożegnać! To też uczyniliśmy!

Ostatni weekend lata (31.08/1.09) przywitaliśmy wewnętrzną imprezą integracyjną SWINGOUT.PL w Candy’s Boudoir. To nietypowe i dość nowe miejsce na mapie Warszawy jest jednocześnie studiem burleski, sklepem z odzieżą vintage oraz pracownią tatuażu. Prowadzone jest przez parę miłośników klimatów sprzed lat – Kubę i Kasię, znaną szerzej jako gwiazda burleski – Pin Up Candy. Impreza przypominała nieco “rent party”, czyli domówki, na których w latach 20 i 30 bawili się mieszkańcy czarnych dzielnic wielkich amerykańskich miast. Jednym słowem brak narzuconej konwencji, dobra muzyka i miłe towarzystwo. Jak będziecie na Starym Mokotowie zachęcamy do zajrzenia na Rakowiecką 41/15, wirtualnie miejsce możecie obejrzeć na Facebooku: www.facebook.com/CandysBoudoir.

Candy's Boudoir - szkoła burleski Pin Up Candy

Candy’s Boudoir – studio burleski Pin Up Candy

W sobotę i niedzielę, odbyły się pierwsze w historii warszawskiej sceny swingowej warsztaty tańca bluesowego i drugie tańca balboa. Warsztaty prowadził David Tritel – nowa postać na pokładzie SWINGOUT.PL. Miło zaskoczyło zarówno nas, jak  i Davida zainteresowanie warsztatami form tanecznych w końcu niemal zupełnie w Warszawie nieznanych, co dobrze wróży ich rozwojowi w Stolicy. Już od 8 października wszyscy chętni będą mieli okazję zgłębiać tajniki tych niesamowicie ciekawych tańców pod okiem Davida na regularnych, wtorkowych zajęciach.

Oba dni warsztatowe pokazały, jak bardzo potrafią różnić się od siebie poszczególne tańce swingowe i jak ciężko jest czasem zapomnieć o charakterystycznych dla poszczególnych tańców nawykach – nawet osobom ze stosunkowo dużym doświadczeniem na parkiecie.

Blues w SWINGOUT.PL z Davidem Tritelem

Warsztaty z Davidem Tritelem

Sobotni wieczór spędziliśmy oczywiście pod znakiem bluesa w Sztuki & Sztuczki. Nie wiemy jeszcze, czy Bluesowe Sztuczki na stałe zagoszczą w programie klubu – na pewno jednak wszyscy uczestnicy dość kameralnej imprezy bawili się doskonale. Wiemy na pewno jednak, że wnętrze i nastrój klubu idealnie pasują do tego typu muzyki i stwarzają wręcz wymarzoną atmosferę do zmysłowego, bluesowego tańca.

Atmosferę do tańca co prawda może nieco mniej zmysłowego, ale niosącego ze sobą ogromny ładunek radości i pozytywnej energii, w niedzielę stworzyli Mark Shepherd, Joanna Morea i ich swingowy kwartet podczas ostatniej w tym sezonie, nadwiślańskiej imprezy z cyklu Zakochaj się w Swingu. Goście Cudu nad Wisłą po raz kolejny w te wakacje mieli okazję poczuć klimat przedwojennych “fajfów” i pobawić się nad brzegiem królowej polskich rzek przy akompaniamencie muzyki na żywo oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach podstaw tańca swingowego. Mimo coraz chłodniejszych dni, również i tym razem pogoda okazała się dla nas łaskawa!

Zakochaj się w Swingu nad Wisłą - Cud nad Wisłą

Potańcówka Zakochaj się w Swingu w Cudzie nad Wisłą

Ostatnia letnia swingowa impreza w Cudzie była również doskonałą okazją, aby oficjalnie powitać na pokładzie SWINGOUT.PL naszego nowego instruktora Balboa i Bluesa – Davida Tritela. Był “welcome jam”, nie mogło również zabraknąć tortu powitalnego w kształcie mikrofalówki, co nawiązywało do upodobań kulinarnych naszego gościa ;).

David Tritel w Warszawie - Cud nad Wisłą

Powitanie Davida w Warszawie

W to lato działo się, jak jeszcze nigdy, tym bardziej więc szkoda nam je żegnać… kolejne już za kilka miesięcy, tymczasem przed nami wspaniała, warszawska swingowa jesień!

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
Comments ( 1 )

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL