5 urodziny SWINGOUT.PL w Skwerze!

Warszawskie Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL kończy 5 lat! Zapraszamy na potańcówkę w klimacie lat 30. połączoną z pokazami tanecznymi, swingowym jam session i konkursem tańca! Impreza odbędzie się 15 lutego 2014 w Skwerze – Filii Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a. Start – godz. 20:00. Wstęp bezpłatny.

5 urodziny SWINGOUT.PL Lindy Hop in Warsaw

Pod koniec lat 20. XX wieku, amerykański pilot, Charles Lindbergh odbył pierwszy w historii samotny lot ze Stanów Zjednoczonych do Europy bez międzylądowań. Nagłówki amerykańskich gazet krzyczały wówczas „Lindy Hops the Atlantic”, rodzący się właśnie na fali rosnącej popularności muzyki swingowej nowy taniec nazwano więc Lindy Hop! Tyle legenda.

Fakty? Niespełna 9 dekad później w Warszawie z inicjatywy Katarzyny Dybowskiej i Michała Oblacińskiego powstaje jedna z pierwszych w Polsce szkół zajmujących się tym tańcem tworząc zaczątek społeczności tancerzy Lindy Hop w stolicy.

Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL od 2009 roku prowadzi w Warszawie regularne kursy Lindy Hop, Charlestona i Authentic Jazz – swingowych form tanecznych z lat 20-30. XX wieku – oraz jest zaangażowane w organizację warsztatów, imprez i innych wydarzeń propagujących taniec i muzykę swingową w Polsce. Obecnie jest najstarszą i najdłużej działającą szkołą Lindy Hop w kraju. W tym roku świętuje swoje 5. urodziny!

Impreza urodzinowa odbędzie się w klubie Skwer przy Krakowskim Przedmieściu 60a, miejscu organizowanych przez Studio comiesięcznych swingowych potańcówek „Swing w Skwerze”. Podczas części artystycznej goście będą mieli okazję obejrzeć występy taneczne reprezentacji wszystkich grup zaawansowania SWINGOUT.PL, gości oraz posłuchać, skąd Lindy Hop wziął się w Warszawie i w skrócie poznać najważniejsze wydarzenia w historii Studia. W czasie trwania imprezy odbędzie się również konkurs tańca Lindy Hop w formule Jack and Jill (taniec w losowo wybranej parze).

Zapraszamy także wszystkich muzyków, którym bliski jest swing i jazz tradycyjny na urodzinowe, swingowe jam session zamykające artystyczną część imprezy.

Swingową potańcówkę poprowadzi niezastąpiony DJ Cpt. Sparky!
Wstęp na imprezę oraz część artystyczną bezpłatny.

W czasie imprezy będzie można również obejrzeć zorganizowaną przez Muzeum Jazzu wystawę plakatów imprez jazzowych. Wystawa trwa od 10 lutego do 16 marca.

***

5. urodziny SWINGOUT.PL i Swing w Skwerze
sobota, 15.02.2014
godz. 20:00

Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a
(obok pomnika A. Mickiewicza)
00-322 Warszawa

Wstęp bezpłatny

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/255893364576974
image

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL