Warsaw Balboa Weekend

Już 9-10 listopada po raz kolejny zawitają do stolicy – doskonale nam znani z Warsaw Lindy Hop Exchange – Bjoern Wider i Daniela Seyfarth.

Razem z instruktorami SWINGOUT.PL – Davidem Tritel i Gosią Aniołkowską, poprowadzą dwudniowe warsztaty tańca Balboa!

Warsztaty obejmować będą 5h zajęć na poziomie początkujący plus/średniozaawansowani oraz dodatkowo 1,5h zajęć wprowadzających, dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze nigdy okazji uczyć się Balboa oraz dla tych, którzy chcieliby przypomnieć sobie podstawy.

Koszt warsztatów:
Grupa “od zera” – 6,5h – 80zł
Grupa początkująca/średniozaawansowana – 5h – 60zł
“Od zera” jest poziomem dla osób, które chciałby przypomnieć sobie podstawy Balboa lub nigdy nie miały z tym tańcem nic wspólnego. Poziom początkujący/średniozaawansowany adresowany jest do osób, które miały styczność z tym tańcem i znają przynajmniej krok podstawowy i podstawowe zasady prowadzenia/podążąnia.

Miejsce warsztatów:
Skwer – filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny | zobacz mapę >>
ul. Krakowskie Przedmieście 60a
(obok pomnika A. Mickiewicza)

Button

HARMONOGRAM

Piątek:
21:00 – Impreza: Swing w Skwerze
Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60a

Sobota:
10:30 – 12:00 – Intro dla grupy “od zera” – Bjoern + Daniela
12:00 – 13:00 – Bjoern + Daniela – obie grupy
13:00 – 14:00 – David + Gosia – obie grupy

20:00 – Impreza: Zakochaj się w Swingu + taster Balboa i pokazy instruktorów
Sztuki & Sztuczki , ul. Szpitalna 8a

Niedziela:
12:00 – 13:30 – Bjoern + Daniela – obie grupy
13:30 – 15:00 – David + Gosia – obie grupy
21:00 – Impreza
DZiK, ul. Belwederska 44a

Czym jest Balboa?
Balboa jest formą tańca swingowego, które skrystalizowała się w roku 1915, największą popularność zyskując w latach 30. i 40. Tańczony jest głównie w bardzo bliskiej, zamkniętej pozycji. Prowadzenie jest bardzo subtelne i wynika z mocnego połączenia, jakie tworzy się między partnerem a partnerką. Często prowadzenie to jak i niektóre elementy taneczne dostrzegalne są jedynie dla tańczących – stąd miłośnicy Balboa zwykli mawiać, że jest on „tańcem dla tancerzy, a nie dla publiczności”.

Balboa można tańczyć do bardzo zróżnicowanego tempa muzyki swingowej, jednak ze względu na to, że krok podstawowy zajmuje niewielką powierzchnię, idealnie sprawdza się przy szybkiej muzyce oraz zatłoczonym
parkiecie.

INSTRUKTORZY

Bjoern Wider
Bjoern poznał lindy hop i balboa w Zurichu, w Szwajcarii w 2005 roku gdzie grał na perkusji w lokalnym big bandzie. Przez kilka lat występował z grupą taneczną www.hellzapoppin.ch. Obecnie coraz więcej czasu poświęca
Słynie z muzykalności i dynamiki tańca. Od swojej przeprowadzki do Krakowa w 2011 roku, aktywnie wspiera rozwój tamtejszej sceny tańca swingowego.

Daniela Seyfarth
Daniela przygodę z tańcem swingowym rozpoczęła w 2010 roku od zajęć Lindy Hop. Wkrótce w jej piersi zaczęły bić trzy serca jednocześnie – lindy hop, balboa i blues. Czerpie z tańca dużo radości i pragnie przekazywać ją innym podczas swoich zajęć.

David Tritel
David zajmuje się tańcem od 13 lat, z czego niemal 10 spędził przekazując swoją pasję i wiedzę innym. Przez ponad 6 lat był głównym instruktorem w swojej rodzinnej Południowej Dakocie (USA) gdzie wraz z partnerką, Anną Baker zbudował od zera scenę tańca swingowego. W sercu Davida szczególnie ważne miejsce zajmuje Lindy Hop, jednak jego wielką pasją są również tańce Balboa i Blues, do których miłością starał się będzie zarazić Warszawiaków podczas swojego pobytu w stolicy.


Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
Comments ( 4 )
  1. Pingback: Kulturainfo.pl

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL