Warsaw Shag Team na Europejskim Forum Nowych Idei

W czwartek 1 października mieliśmy zaszczyt wystąpić z pokazem Collegiate Shag podczas wieczornej gali piątego Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie! 

Europejskie Forum Nowych Idei to międzynarodowe spotkanie dyskusyjne środowisk biznesowych na temat przyszłości Europy i jej gospodarki, postrzeganych w szerokim, globalnym kontekście. Jest organizowane od 2011 r. przez Konfederację Lewiatan we współpracy z BUSINESSEUROPE, Miastem Sopot oraz polskimi i międzynarodowymi firmami i instytucjami. Co roku na świecie pojawiają się setki nowych idei mających zmieniać różne aspekty rzeczywistości. Tylko niektóre z nich prowadzą do sukcesu. Właśnie o nich rozmawia się w Sopocie.

Na sopocki kongres Warsaw Shag Team przyjechał na zaproszenie agencji IDFX. Wielkim zaszczytem dla nas był udział w tak istotnym wydarzeniu, ale równie ogromną przyjemnością było tańczenie do muzyki granej na żywo przez litewski zespół The Schwings. Jazz band z Wilna mieliśmy okazję gościć w Warszawie w czerwcu, na organizowanym przez nasze studio festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange. Tym razem do Polski przyjechali w rozszerzonym składzie – klasyczny kwartet – saksofon, kontrabas, gitara i wokal dopełniła trąbka i fortepian.

W czwartkowy poranek Sopot powitał nas pięknym, letnim słońcem, aż trudno było uwierzyć, że to już październik!

Warsaw Shag Team - Pokaz Collegiate Shag na EFNI w Sopocie

Ekipa Warsaw Shag Team na sopockim molo. Fot. SWINGOUT.PL

Impreza odbywała się w ogromnym, specjalnie przygotowanym na tę okoliczność pawilonie przy samej plaży, na tyłach Grand Hotelu. Po krótkiej próbie mieliśmy okazję aby jeszcze przez chwilę podelektować się doskonałą pogodą i sopocką plażą!

Prowadzona przez Dorotę Warakomską wieczorna gala naprawdę robiła wrażenie. Setki osób chcących zrelaksować się po całym dniu konferencji, paneli i spotkań z ogromnym entuzjazmem przyjęło nie tylko koncert The Schwings, ale również nasz pokaz oraz lekcję podstaw tańca swingowego.

To, co nas najbardziej urzekło, to niesamowita energia, jaka panowała w namiocie EFNI tego wieczoru. Pracowaliśmy już przy niejednej biznesowej imprezie i przyznam szczerze, że chyba nigdzie nie unosiło się w powietrzu tyle pozytywnych emocji, co w ostatni czwartek w Sopocie. Po półgodzinnej lekcji wprowadzającej parkiet do końca imprezy oblegany był przez gości… a my opuściliśmy galę dopiero gdy muzyka na dobre zamilkła, a obsługa zaczynała sprzątać stoliki.

Warsaw Shag Team - Pokaz Collegiate Shag na EFNI w Sopocie

Warsaw Shag Team – Pokaz Collegiate Shag na EFNI w Sopocie. Fot. EFNI

Cieszymy się, że nasz występ wzbudził tyle sympatii, niezwykle serdecznych komentarzy i że mogliśmy nieco przyczynić się do uczynienia tego wydarzenia innym, niż wszystkie pozostałe konferencje tego typu. Warto również zaznaczyć, że był to również pierwszy odbywający się poza Warszawą występ Warsaw Shag Team – jedynej w Polsce grupy tanecznej zajmującej się tańcem Collegiate Shag. Mamy nadzieję, że tego typu pokazy przyczynią się do wzrostu popularności nie tylko Shaga, ale i innych tańców swingowych w naszym kraju!

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL