Warsztaty Balboa z Anną i Davidem

Tego jeszcze nie było! Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL ma zaszczyt zaprosić wszystkich na warsztaty Balboa prowadzone gościnnie przez instruktorów z USA – Annę Baker i Davida Tritel!

Zajęcia odbędą się w restauracji Dekanta przy ulicy Marszałkowskiej 55/73.

Zapraszamy tancerzy wszystkich poziomów zaawansowania! Rejestracje przyjmujemy za pośrednictwem formularza znajdującego się w dolnej części strony. Liczba miejsc jest ograniczona. Aby utrzymać odpowiednie proporcje w grupie, pierwszeństwo mają rejestracje osób zgłaszających się w parach. W przypadku takiego zgłoszenia prosimy o rejestracje obydwojga partnerów w odrębnych formularzach.

Termin: 5.07.2012 (czwartek) godz. 19:00 – 22:00

Koszt: płatność przelewem do 4.07 – 60 zł/os, gotówką w dniu warsztatów – 75 zł/os.

Miejsce: Dekanta, Marszałkowska 55/73, Warszawa | mapka >>

Czym jest Balboa?
Taniec Balboa powstawał w Południowej Kaliforni (USA) na przełomie lat 20 i 30 ubiegłego wieku. Tańczony jest głównie w bliskiej, zamkniętej pozycji. Prowadzenie jest bardzo subtelne i wynika z mocnego połączenia, jakie tworzy się między partnerem a partnerką. Balboa można tańczyć do bardzo zróżnicowanego tempa muzyki swingowej, jednak ze względu na to, że krok podstawowy zajmuje niewielką powierzchnię, idealnie sprawdza się przy szybkiej muzyce oraz zatłoczonym parkiecie.

Z biegiem lat, tancerze Balboa wzbogacili taniec również o elementy wykonywane w pozycji otwartej tworząc tzw. Bal-Swing.

Instruktorzy: David Tritel & Anna Baker (USA)
David zajmuje się tańcem od 13 lat, z czego niemal 10 spędził prowadząc zajęcia i warsztaty. Od ponad 6 lat jest głównym instruktorem w Południowej Dakocie (USA) gdzie wraz ze swoją partnerką, Anną zbudował od zera scenę tańca swingowego. W 2010 roku wraz z Anną podróżował po Europie prowadząc zajęcia Lindy Hop i Blues w Londynie, Leeds, Hamburgu, Berlinie i Kolonii. Na warsztatach Superheroes V w Berlinie zdobył pierwsze miejsce w sędziowanym przez Ninjammerz konkursie Jack & Jill.

Przygoda taneczna Anny zaczęła się 5 lat temu, 3 ostatnie lata przepracowała wraz z Davidem jako instruktorka.

David i Anna na swoich zajęciach skupiają się na kreatywności i umiejętności improwizacji, zachęcając uczniów do poszukiwania swojego własnego, niepowtarzalnego stylu tańca. Są tancerzami bardzo wszechstronnymi. Poza Balboa, Lindy Hop i Bluesem uczą Charlestona lat 20. i 40. oraz West Coast Swing, East Coast Swing, a nawet Salsy.

W imieniu Davida i Anny – serdecznie zapraszamy! 🙂

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL