Warsztaty Charleston Authentic Jazz za nami!

W ubiegły weekend mieliśmy ogromną przyjemność i zaszczyt gościć u nas jedną z najbardziej radosnych i inspirujących tancerek w tej części Europy.

Z Giedre Paplaityte mieliśmy okazję współpracować już w 2010 roku przy okazji organizowanych przez nas weekendowych warsztatów Lindy Hop, na których uczyła ze swoim partnerem – Mindaugasem Bikauskasem. Już wtedy obydwoje ujęli nas swoją otwartością, radością i pasją z jaką podchodzą do popularyzacji tańca swingowego.

Pomysł na organizację warsztatów z Giedre Paplaityte zrodził się właściwie naturalnie w lutym 2011 roku, gdy oglądaliśmy jej solowy występ podczas świątecznej imprezy wileńskiej szkoły tańca Lindyhop.lt. Stwierdziliśmy wtedy, że to jeszcze nie pora na tego typu warsztaty w Warszawie i samą ideę odłożyliśmy do szuflady aby oczekiwała na swój czas. I tak leżała… aż jej czas nadszedł 9-10 marca 2013.

Warsztaty okazały się dużym sukcesem, zarówno jeśli chodzi o liczbę uczestników, jak i poziom merytoryczny zajęć. Specjalnie na warsztaty w Warszawie Giedre przygotowała dwie dwie krótkie choreografie, dla obu grup zaawansowania. Uśmiech, charyzma, doświadczenie i warsztat instruktorski Giedre sprawiły, że zajęcia były przyjemne i wartościowe zarówno dla bardziej zaawansowanych tancerzy, jak i dla tych, którzy nigdy nie mieli nic wspólnego z solowym tańcem swingowym.

Warsztaty Charleston Authentic Jazz Swingout.pl Lindy Hop w Warszawie

Warsztaty Charleston i Authentic Jazz z Giedre Paplaityte

Jednak nie samą nauką człowiek żyje! Weekend uświetniły trzy potańcówki na których można było w praktyce wypróbować poznane na zajęciach kroki. Dwie z nich, bardziej kameralne, odbyły się w Klubokawiarni Konstytucja oraz Winkolekcji. Największą, sobotnią imprezę Zakochaj się w swingu! gościł oczywiście klub Sztuki i Sztuczki! Jak zwykle, wszystkim udzieliła się niepowtarzalna atmosfera początku dwudziestego wieku. Imprezę rozpoczął krótki kurs podstaw tańca swingowego, dzięki któremu wszyscy chętni, z jakiegoś powodu nie tańczący jeszcze, uczestnicy imprezy mogli postawić na parkiecie swoje pierwsze rozswingowane kroki.

Impreza Zakochaj się w swingu! Sztuki i sztuczki.

LUKASZ SOKOL/IMAGINE PHOTOS sokol.imagine@gmail.com

Niesamowity klimat potańcówce nadał koncert kwartetu Marka Shepherda przy współpracy z Joanną Moreą. Muzycy zagrali 4 naprawdę długie sety, podczas których parkiet dosłownie pękał w szwach. Ten wieczór krył w sobie jednak jeszcze więcej atrakcji.

Wszystkie Panie, którym marzyły się bajeczne loki, kwiaty we włosach i autentyczna stylizacja w klimacie lat 30. mogły bezpłatnie skorzystać z usług fryzjerskich naszych roztańczonych retrostylistów. Oblegane stanowisko pomimo zmianowej pracy i pomocy samej Giedre ledwo nadążało z czesaniem chętnych.

Najbardziej jednak temperaturę podniósł genialny pokaz Authentic Jazz Giedre Paplaityte przy akompaniamencie utworu “Exactly Like You” granego na żywo przez Mark Shepherd Swing Quartet! Czegoś takiego Sztuki i Sztuczki jeszcze nie widziały!

Mark Shepherd Swing Quartet with Joanna Morea

LUKASZ SOKOL/IMAGINE PHOTOS. sokol.imagine@gmail.com

Imprezę zamykaliśmy jak zwykle około godziny 3. Więcej zdjęć z imprezy autorstwa Łukasza Sokoła w galerii Sztuki i Sztuczki >> 

Weekend był inauguracją cyklu All That Swing! – comiesięcznego wydarzenia, mającego na celu przybliżenie Warszawiakom muzyki, tańca, kultury i sztuki amerykańskiej ery swingu. Kolejny już 12-14 kwietnia, tym razem – stepujemy! Więcej informacji TUTAJ >>

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia działań naszego studia również na Facebooku: www.facebook.com/lindyhop.warszawa

Do zobaczenia na parkiecie!

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
Comments ( 1 )

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL