Warsztaty Collegiate Shag w SWINGOUT.PL vol. 3

Trzecia edycja warsztatów Collegiate Shag z Arnasem i Egle w SWINGOUT.PL nadchodzi wielkimi krokami! Cieszymy się, że wraz z naszymi przyjaciółmi z Wilna udało nam się zaszczepić ten wspaniały taniec na polskich parkietach!

Szykujcie się na zajęcia w 2 grupach zaawansowania i szaloną, warsztatową imprezę w Skwerze!

Poziomy zaawansowania:
Początkujący – skierowany do osób, które nigdy nie tańczyły Collegiate Shag lub chciałby przypomnieć sobie podstawy.
Początkujący/średniozaawansowany – dla uczestników poprzednich warsztatów i osób, które brały udział w sobotnich warsztatach początkujących.

Istnieje możliwość zapisania się na oba poziomy jednocześnie.

UWAGA! Rejestracja na poziom początkujący/średniozaawansowany została wstrzymana! Wszystkie nowe zgłoszenia zostają umieszczona na liście oczekujących. Zostaną wpisane na listę warsztatów, jeśli zwolnią się miejsca.

Data:
sobota 31 stycznia 2015, 11:00 – 14:00 – gr. początkująca
niedziela 1 lutego 2015, 11:00 – 14:00 – gr. początkująca/średniozaawansowana

Koszt:
80 zł – jeden dzień
150 zł – dwa dni

Miejsce warsztatów:
ul. Solec 38, Warszawa | mapa >>

Impreza:
Swing w Skwerze
Skwer – Filia Centrum Artystycznego Fabryka Trzciny
ul. Krakowskie Przedmieście 60a
sobota, 31 stycznia 2015
start: 20:00

CZYM JEST COLLEGIATE SHAG?
Collegiate Shag jest tańcem swingowym, który szczyt swojej popularności przeżywał w latach 30. w Stanach Zjednoczonych. Przez historyków określany jest mianem „tańca ulicznego” co oznacza, że z początku nie był nauczany w usystematyzowany sposób lecz rozwijał się sam, szczególnie w środowisku młodzieży szkolnej tamtych czasów. Shag został ustandaryzowany dopiero pod koniec lat 30. przez studio tańca Arthura Murreya.

Shag tańczony jest w zamkniętej, bliskiej i wyprostowanej pozycji, głównie do szybkiego tempa muzyki swingowej. Krok podstawowy opiera się o schemat „wolny, wolny, szybki, szybki” i jest krokiem sześciobitowym tańczonym za pomocą energicznych podskoków. W taniec wplatane są elementy znane z innych swingowych form tanecznych np. kicki, texas tommy czy tuck turn.

Collegiate Shag jest tańcem energicznym, bardzo radosnym, przykuwającym uwagę, niekiedy wręcz karykaturalnym i przywodzącym na myśl stare, przedwojenne kreskówki! 🙂

Zapraszamy do obejrzenia galerii z pierwszej edycji warsztatów! >>

O INSTRUKTORACH:
Przesympatyczna para z Wilna – jednego z najgorętszych miejsc na swingowej mapie Europy – Arnas Razgūnas i Eglė Nemickaitė od dwóch lat wspólnie inspiruje coraz to nowych tancerzy prowadząc zajęcia w szkole Hoppers’ Dance Studio.

Ze swoimi uczniami dzielą się pasją, uśmiechem i radością, jakie niesie ze sobą Lindy Hop i Collegiate Shag, dodając do nich pierwiastek techniki i świadomości własnego ciała, który pozwala na swobodne wyrażenie siebie w tańcu.

 

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL