Warsztaty stepowania z Anulą Kołakowską

Przed nami kolejna edycja All That Swing! W zeszłym miesiącu gościliśmy litewską tancerkę Lindy Hop i Authentic Jazz – Giedre Paplaityte.

W kwietniu natomiast chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnego stepowania z Anulą Kołakowską!

Warsztaty stepowania obejmowały będą 3 poziomy zaawansowania. Skierowane są zarówno do tych, którzy nigdy nie mieli kontaktu ze stepowaniem, jak i tych, którzy stepują już na poziomie średniozaawansowanym.

Informacje o atrakcjach i imprezach towarzyszących już wkrótce!
Rejestracja >>

Warsztaty Lindy Hop Charleston Authentic Jazz w Warszawie

Termin: 13-14 kwietnia 2013
Koszt:
90zł – grupa początkująca, grupa średniozaawansowana
70zł – grupa początkujaca “od zera”
– przedpłata na konto podane w mailu potwierdzającym rejestrację na warsztaty.

Lokalizacja:
ul. Wolność 2a, Warszawa

Wyświetl większą mapę
Poziomy zaawansowania

Poczatkujący “od zera” – nie wymagane wcześniejsze doświadczenie ze stepowaniem. Buty do stepu zalecane, ale mogą być też inne buty na twardej podeszwie. Tutaj wszystko się zacznie.

Początkujący – znający podstawowe uderzenia w stepowaniu; komfortowo czują się w kombinacjach z shufflami i brushami.

Średniozaawansowany – uczestnicy posiadają znajomość kroków stepowania, która pozwala im na komfortowe wykonywanie ćwiczeń i kombinacji w różnym tempie.

Harmonogram

Sobota 13.04.
11.15-12.15 – Grupa początkująca “od zera”
12.30-14.00 – Grupa początkująca
14.15-15.45 – Grupa średniozaawansowana

Niedziela 14.04
11.15-12.15 – Grupa początkująca “od zera”
12.30-14.00 – Grupa początkująca
14.15-15.45 – Grupa średniozaawansowana

Anula Kołakowska

Anula Kołakowska tap dance warsztaty stepowania w Swingout.pl WarszawaTaniec towarzyszył Anuli odkąd pamięta. Od dzieciństwa uczyła się różnych form tańca, aż przypadkiem w 1996 roku trafiła na stepowanie, które pozostało jej największą pasją do dnia dzisiejszego.

Jest wychowanką Studia Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej w Warszawie, gdzie uczyła się przez 15 lat i gdzie po latach została asystentką instruktorki. Stepu uczy od 2006 roku. Tworzy choreografie, jest autorką większości swoich pokazów.

Parokrotnie zdobyła Mistrzostwo oraz Wicemistrzostwo Polski w stepowaniu. Jak dotąd jej największym osiągnięciem jest zdobycie Pucharu Czech w Pradze w kategorii seniorzy Solo w 2008 roku.

Ukończyła dwuletni kurs instruktora tańca jazzowego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Regularnie uczestniczy w festiwalach i warsztatach stepowania na całym świecie (Chlewiska, Praga, Sztokholm, Berlin, Zurych, Nowy Jork). W 2012 roku spędziła dwa miesiące w Nowym Jorku by uczyć się od znanych i cenionych instruktorów takich jak: Derick Grant, Barbara Duffy, Andrew Nemr, Andrew Black, Felipe Galgannii, Jason Janas, Jared Grimes i wielu innych.

Z biegiem lat i praktyki stepu broadwayowskiego stara się odchodzić od standardu, tworząc step oparty na improwizacji i wewnętrznym odczuciu świata, tańca i muzyki, który tworzy jej osobowość. Ucząc dużą wagę przykłada do techniki i szybkości nawet w grupach początkujących, ponieważ z praktyki wie, że ma to duży wpływ na dalszy rozwój. Czerpiąc pomysły od swoich autorytetów, prowadzi rozgrzewkę bez muzyki, stawia na inwencję własną i spontaniczność.

Warsztaty Lindy Hop Charleston Authentic Jazz w Warszawie

Formularz rejestracyjny

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
Comments ( 1 )

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL