Weekend czas zacząć!

Nareszcie! Nadeszła upragniona chwila, w której możemy już z całą pewnością stwierdzić, że zaczynamy weekend! Spędzimy go tanecznie i swingowo, zapraszamy Was więc do wspólnej zabawy!

Tematem przewodnim tego weekendu będzie oczywiście Balboa – do Warszawy przyjeżdżają bowiem Bjoern Wieder i Daniela Seyfarth, doskonali nauczyciele tego tańca, aby wraz z Davidem Tritelem i Gosią Aniołkowską poprowadzić dwudniowe, weekendowe warsztaty. Bjoern i Daniela gościli już w stolicy podczas zeszłorocznego festiwalu Warsaw Lindy Hop Exchange, na którym zgodzili się poprowadzić krótkie zajęcia wprowadzające. Ich profesjonalizm i doskonała metodyka oraz zaraźliwy wręcz entuzjazm i uśmiech sprawiły, że nie mogliśmy nie zaproponować im dłuższych warsztatów. Zajęcia odbędą się 9-10 listopada 2013 w klubie Skwer przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a. Rejestracje przyjmujemy jeszcze do wieczora, online pod adresem: https://swingout.pl/warsaw-balboa-weekend/.

Bjoern i Daniela podczas Warsaw Lindy Hop Exchange

Bjoern Wieder i Daniela Seyfarth, Warsaw Lindy Hop Exchange. Fot. M. Kawka

Piątek

Dziś w Skwerze powtórka imprezy sprzed kilku tygodni, która cieszyła się dużym powodzeniem zarówno wśród tancerzy, jak i miłośników muzyki swingowej.

Dzisiejszy “Swing w Skwerze” przeniesie nas w czasy, gdy tłok panujący na amerykańskich salach tanecznych dał początek nowej formie tańca swingowego – Balboa. Bezpłatną, półgodzinną lekcję tego tańca poprowadzi David Tritel wraz z Gosią Aniołkowską. Liczymy na Wasze liczne przybycie!

Skwer, ul. Krakowskie Przedmieście 60a, godz. 20:00. Wstęp bezpłatny.
Dołącz do wydarzenia na Facebooku! >>

swing w skwerze, ul. Krakowskie Przedmieście 60a

Sobota

Cyklu imprez “Zakochaj się w Swingu!” w klubie Sztuki & Sztuczki przy Szpitalnej 8a – nie trzeba chyba przedstawiać. Comiesięczne potańcówki przy akompaniamencie jazzbandu Marka Sherpherda oraz Joanny Morea nieustannie, od początku roku, zdobywają sobie coraz większą rzeszę miłośników – nie tylko wśród tancerzy.

Na czas wakacji impreza przeniesiona została w plener – do Cudu nad Wisłą, gdzie w ramach projektu Jazz nad Wisłą odbyły się trzy klimatyczne potańcówki na świeżym powietrzu, nawiązujące do tradycyjnych, przedwojennych warszawskich fajfów. Jak było? Zobaczcie sami:

Ponieważ Warszawa to nie Los Angeles – na zimę z powrotem wracamy w gościnne progi Sztuczek, jednak wspomnienie ciepłych, letnich wieczorów będziecie mogli przywołać już jutro… oglądając pokaz zdjęć z cyklu imprez “Zakochaj się w Swingu nad Wisłą”.

O nienaganne retrofryzury Pań ponownie zadbają nieocenione retrostylistki SWINGOUT.PL.

Nawiązaniem do odbywających się w ten weekend warsztatów Balboa będzie natomiast prowadzona przez Davida i Gosię lekcja podstaw tego tańca oraz pokaz obu par instruktorskich. Będzie się działo!

Cud nad Wisłą - Zakochaj się w Swingu!

Materiały promocyjne Cudu nad Wisłą

To jednak nie wszystko! Pod niecobecność Asi Morea (flet, voc) oraz Tomka Wielechowskiego (pianino) Mark Shepherd do udziału w koncercie zaprosił jako gości specjalnych dwójkę gigantów polskiego jazzu tradycyjnego – Pawła Tartanusa (banjo) oraz Zbigniewa Konopczyńskiego (puzon). Takich sztuczek jeszcze nie widzieliście!

Zakochaj się w Swingu - Sztuki i Sztuczki

Bądźcie z nami koniecznie! Tej potańcówki po prostu nie wypada przegapić!

Sztuki & Sztuczki, ul. Szpitalna 8a, godz. 20:00 | Wstęp: 20zł
Dołącz do wydarzenia na Facebooku! >>

Niedziela

W niedzielę zapraszamy na otwarty praktis swingowy w, doskonale znanym Wam z Warsaw Lindy Hop Exchange, Domu Zabawy i Kultury DZiK.

Będzie to doskonała okazja, żeby po raz ostatni w ten weekend przećwiczyć materiał poznany na warsztatach, czy po prostu tanecznie i aktywnie zakończyć weekend. Zapraszamy!

DZiK, ul. Belwederska 44a, godz. 21:00 | Wstęp bezpłatny

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email

Post comment

Your email address will not be published.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL