AUTHENTIC JAZZ I ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA… POSTAW NA JAKOŚĆ RUCHU!

21 kwietnia 2018 do 22 kwietnia 2018 12:00 — 16:15

Krysia Dębicka warsztaty Authentic Jazz w SWINGOUT.PL

Co to znaczy ruszać się z centrum? Skąd się bierze bounce?
Jak korzystać ze stóp? Podłoga jako pierwszy partner w tańcu?

Weźmiemy pod lupę podstawowe kroki Authentic Jazz i poprzez różnorodne ćwiczenia poszukamy własnych odpowiedzi na pytania związane z ruchem w tańcach swingowych. Popracujemy nad koordynacją, oddechem i przepływem energii.

Warsztaty na dwóch poziomach:

Poziom początkujący: dla wszystkich którzy chcą zacząć przygodę z tańcami swingowymi (od zero lub po jednych warsztatach)
Poziom śrdeniozaawansowany: dla osób które tańczą authentic jazz od min. 3 miesięcy lub znają choreografie shim sham lub tańczą lindy hop od roku.

Warsztaty AUTHENTIC JAZZ I ŚWIADOMOŚĆ CIAŁA… POSTAW NA JAKOŚĆ RUCHU!
21-22 kwietnia 2018
Poziom początkujący: Sobota 12:00 – 14:00 oraz niedziela 12:00 – 13:30
Poziom śrdeniozaawansowany: Sobota 14:15 – 16:15 oraz Niedziela 13:45 – 15:15
Koszt: 90 zł za osobę
Lokalizacja:
Akademia Tańca Tomasza Potockiego
ul. Wolność 2a ( wskazówki dotarcia)
Sala różowa
Instruktorka: Krysia Dębicka

RejestracjaWypełnij formularz rejestracyjny

CZYM JEST AUTHENTIC JAZZ?

Pod tą dość tajemniczo brzmiącą nazwą kryją się radosne solowe tańce, nierozerwalnie związane z erą swingu i muzyką jazzową.
Authentic Jazz nie posiada jednego, ściśle określonego kroku podstawowego – jest kombinacją elementów tanecznych, które znaleźć możemy m.in. w legendarnych solowych choreografiach lat 20, 30 i 40 xx wieku, takich jak Big Apple, Tranky Doo, czy Shim Sham. Sam taniec może przybrać formę choreografii wykonywanej solo lub w grupie, lub może być improwizowaną przez tańczącego interpretacją towarzyszącej mu muzyki.

KRYSIA DĘBICKA

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła od tańca współczesnego. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu. Certyfikowana trenerka GYROKINESIS®.

Od 2014 roku jej największą pasją są tańce z lat 20. i 30. ubiegłego wieku – Lindy Hop, Charleston, Authentic Jazz, Shag. Łącząc wiedzę z zakresu rozmaitych technik pracy z ciałem w trakcie zajęć kładzie nacisk na dowolność, ale i precyzję w kreowaniu ruchu. Zachęca do eksplorowania poczucia ciężaru ciała, wpływu grawitacji i oddechu na jakości ruchu. Istotnym elementem jest także świadome wykorzystanie relacji ciała w przestrzeni, „momentum”, zawieszenia i przepływu energii.

Zajęcia są pełne dynamiki i dobrej zabawy. Zdecydowanie podnoszą kondycję fizyczną. Równomiernie wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację oraz pamięć ruchową.

Staram się przede wszystkim przypominać o przyjemności jaką sprawia ruch. Pojmuję go jako pierwotną formę ekspresji, która pomaga mi w określeniu własnej przestrzeni, nie tylko scenicznej ale i życiowej, dlatego w trakcie zajęć daję dużo przestrzeni na improwizację.”

Autor: rafal

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
  • Nadchodzące wydarzenia

    No Upcoming Events found!

  • Newsletter

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL