Blues Night w Buñuelu + Blues Junkers

18 listopada 2017 20:00 — 1:00

Już 18. listopada mamy dla Was kolejną bluesową niespodziankę w restauracji Buñuel na Saskiej Kępie.

Tym razem zagra dla Was zespół the Blues Junkers – laureat wielu nagród muzycznych, znany i doceniany na największych festiwalach bluesowych w Polsce!

Zespół BLUES JUNKERS (nazwa nawiązuje do kompozycji Championa Jack Dupree „JUNKER BLUES”) został założony w Warszawie, w grudniu 2014 roku. Nazwa zespołu ma wyrażać silne uzależnienie członków zespołu od starej amerykańskiej muzyki: bluesa, rhytm’n’bluesa, boogie woogie i soulu. Cechą charakterystyczną Blues Junkers jest minimalizm. Zespół nie ma w składzie gitary basowej, a perkusista gra na małym zestawie perkusyjnym. Ma to na celu uzyskanie prostego, old-schoolowego brzmienia opartego na połączeniu starego pianina w stylu barrelhouse z lat 40-tych z brzmieniem gitary nawiązującym do takich mistrzów jak Freddie King, B.B King czy Robert Cray. W ten sposób możliwe jest wyeksponowanie w pełni głosu wokalistki, Natalii Abłamowicz, której barwa i frazowanie nawiązuje stylistyką do takich wokalistek jak Katie Webster, Etta James, czy Ruth Brown.

Tradycyjnie zatańczą dla Was i zaproszą na parkiet tancerze Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

O godzinie 20.00 odbędzie się lekcja pokazowa tańca bluesowego. Do Buñuela zapraszamy już wcześniej na pyszną kolację (tortillę, paellę) oraz wyjątkowe wino. Temu połączeniu doskonałych smaków kulinarnych i muzycznych nie można sie oprzeć 😉

Do zobaczenia!

Blues Night w Buñuelu + Blues Junkers
18 listopada 2017 (sobota)

Restaurante Buñuel
ul. Walecznych 61, Warszawa

Start imprezy: 20:00
Wstęp wolny!

Autor: rafal

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
  • Nadchodzące wydarzenia

    No Upcoming Events found!

  • Newsletter

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL