Shag solo… w parze!

28 listopada 2019 19:00 — 22:00

Taniec solo przydaje się podczas tańca w parze, otwiera nowe możliwości interpretacji muzyki oraz prowadzenia i podążania, pozwala poczuć się swobodniej i pewniej w tańcu.


Dzięki tańczeniu solo łatwiej i dogłębniej można zrozumieć ruch zanim wprowadzi się go do tańca w parze (czy jako element dekoracyjny czy też jako element prowadzony).

Tańczenie solo daje dużo swobody ponieważ zdejmuje z tańczących ograniczenia związane z tańczeniem z drugą osobą (nie trzeba prowadzić, nie trzeba podążać), a to najlepszy moment do rozwijania tanecznej kreatywności, którą potem można wykorzystać również w tańcu w parze.

W drugiej części warsztatów włączymy poznane solowe wariacje do tańca w parach, pokażemy jak wykorzystać je do interpretacji muzyki bez ingerencji w taniec drugiej osoby lub jak je poprowadzić i za nimi podążyć.

Instruktorzy: Rafał Rendak i Marta Lewandowska

Dzień i godzina: czwartek, 28 listopada 2019, godz. 19:00 – 22:00

Lokalizacja: Akademia Tańca Tomasza Potockiego, ul. Wolność 2a, s. wrzosowa

Cena: 80 zł/os


Tematyka i poziom warsztatów:

Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy już tańczą Collegiate Shag i chcą się szybciej rozwijać, zrozumieć więcej na temat siebie w tańcu. Wyjdziemy poza strefę komfortu tańczenia tylko kroku podstawowego, przełamiemy schemat tańczenia dwóch slow i dwóch quick (co w Shagu przydaje się każdemu, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę), pobawimy się stylem Shaga, interpretacją muzyki, pauzami, przyspieszeniami, podmianą kroków, wykończeniem ruchu, a wszystko to być może przyda Ci się już w kolejnym tańcu na kolejnej potańcówce w czasie tańca w parze!


Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
  • Nadchodzące wydarzenia

    No Upcoming Events found!

  • Newsletter

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL