St. Louis Shag – intensywny kurs od podstaw

28 czerwca 2018 do 5 lipca 2018 19:00 — 21:00

W trzy kolejne wtorki i czwartki od 28 czerwca do 5 lipca SWINGOUT.PL zaprasza na pierwszy intensywny kurs St. Louis Shag!

Zapraszamy na 6 godzin wtorkowych i czwartkowych zajęć, przybliżających Wam podstawy tańca, który ostatnio szturmem zdobywa serca swingowych tancerzy na całym świecie!

RejestracjaZapisz się na warsztaty

===================
GOSIA ANIOŁKOWSKA
===================

Gdy akurat nie jest pochłonięta kolejnymi planami zdobycia świata, Gosię Aniołkowską możecie spotkać na parkietach całej Europy, realizującą kolejne szalone projekty i szukającą kolejnych tanecznych przygód. Sposób na wyrażenie miłości do muzyki i wszystkiego, co możemy określić mianem „vintage” odnalazła najpierw w stepowaniu i Authentic Jazz, do których wkrótce później dołączyły takie tańce jak Lindy Hop, Balboa, St. Louis i Collegiate Shag. Od tego czasu nieustannie się kształci, trenuje i poszukuje inspiracji podróżując po całym świecie.

Jako instruktorka Gosia skupia się na połączeniu w parze i solidnych podstawach, na których każdy z tancerzy może później budować swój unikatowy, wyrażający indywidualny charakter styl.

Ciekawostka: Gosia była jednym z pierwszych uczniów Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL. 🙂

========================
CZYM JEST ST. LOUIS SHAG?
========================

Kolebką St. Louis Shag jest noszące tę samą nazwę miasto w Missouri a jego początki sięgają lat trzydziestych XX wieku. Taniec ten znacząco różni się od innych, noszących podobną nazwę odmian – Collegiate czy Carolina. Wywodzący się najprawdopodobniej od Charlestona St. Louis Shag tańczony jest najczęściej w zamkniętej pozycji w oparciu o schemat kroków: triple-step, kick, triple-step, kick z wykorzystaniem rozmaitych figur oraz wariacji rytmicznych, takich jak over the tops (inside crosses), fall of the logs, czy też rozmaitych elementów znanych tancerzom z innych tańców swingowych: stomps, kicks, taps itp. St Louis Shag tańczony jest najczęściej do szybkiej muzyki – z początku był to jedynie swing, do którego z czasem dołączyły rock’n’roll, jump blues, boogie woogie, czy rhythm’n’blues.

============
LOKALIZACJA
============

Akademia Tańca Tomasza Potockiego
ul. Wolność 2a (wskazówki dotarcia)

St. Louis Shag • intensywny kurs od podstaw
HARMONOGRAM I CENNIK

Intensywny kurs St. Louis Shag od podstaw
3 zajęcia po 2h

28 czerwca (czwartek): 19:00 – 21:00
3 lipca (wtorek): 19:00 – 21:00
5 lipca (czwartek): 19:00 – 21:00

Cena: 160 zł za osobę

 

Autor: rafal

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
  • Nadchodzące wydarzenia

    No Upcoming Events found!

  • Newsletter

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL