Swingout Summer 2021

7 sierpnia 2021 16:00 — 12:00


Już po raz dziesiąty zapraszamy Was do miejsca wypełnionego tańcem, muzyką, mokrymi koszulkami i dobrą zabawą!

W tym roku Swingout Summer odbędzie się w zupełnie nowej lokalizacji! Cieszymy się, że możemy go dla Was zorganizować w miejscu tak dobrze przystosowanym do potrzeb tancerzy.

Do naszej dyspozycji będą trzy sale z drewnianym parkietem oraz systemem przesuwnych ścian, umożliwiającym stworzenie jednej, dużej sali tanecznej, a także nieco oddalona od ośrodka Sala Leśna, na nocne aftery.

Na terenie ośrodka znajduje się plaża z miejscem do kąpieli oraz sporo miejsc, gdzie można poćwiczyć między zajęciami. Istnieje również możliwość skorzystania ze strefy SPA z sauną oraz grotą solną.

Obóz skierowany jest do osób już tańczących Lindy Hop, wszystkich zainteresowanych rozpoczęciem swojej przygody z tańcem zapraszamy na nasze kursy dla początkujących!

RejestracjaWypełnij formularz rejestracyjny!

Czekają na Was…

• tydzień wakacyjnego szaleństwa,
• inspirujące warsztaty Lindy Hop na 3 poziomach zaawansowania, wieczorne stretchingi, zajęcia solo oraz ciekawe lekcje tematyczne,
• weekendowy Blues Track dla tych, co lubią wolniej,
• wieczorne praktisy, noc kabaretowa i niespodzianki,
• 3 pełnowartościowe posiłki dziennie,
• pokoje 2, 3 osobowe lub domki w ośrodku Albatros w Serwach!

Podobnie, jak w ubiegłym roku, brak rotacji w parach podczas zajęć zrekompensujemy Wam rotacją prowadzących je instruktorów.

W tym roku zajęcia poprowadzą dla Was: Ania Mojle, Cherry Moreno, Ewa Jarosz-Jarszewska, Katarzyna Dybowska, Katarzyna Huszcza, Krysia Ostrowska, Filip Górski, Filip Wąsiewski, Michał Miedźwiecki, Michał Oblaciński, Rafał Rendak, Stach Strejmer.


Harmonogram zajęć (może ulec zmianiom)


Tematy zajęć dodatkowych

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podrasować swoje swingouty, sprawić żeby były wygodne i efektowne! Podczas zajęć nauczycie się, jak wprowadzać stylizacje w Swingoutach tak aby były bardziej atrakcyjne.

Pierwsze zajęcia prowadzone będą równolegle w dwóch salach: 1,5h dla followerek i 1,5h dla leaderów. Drugie odbędą się już w parach, aby wykorzystać nabyte umiejętności w praktyce.

Wymagania: Do udziału w warsztatach niezbędna jest umiejętność zatańczenia swingoutu solo.
Instruktorzy: Filip Górski i Kasia Dybowska

Chcesz tańczyć do szybkiej muzyki bez zadyszki? Chcesz by taniec był przyjemny, a przy tym elegancki? Czy chcesz znaleźć dla siebie miejsce nawet na najbardziej zatłoczonym parkiecie? Jeżeli odpowiedź brzmi “tak” na przynajmniej jedno z tych pytań, balboa to taniec dla Ciebie. Przyjdź i odkryj nową przyjemność z tańca!

Wymagania: Zapraszamy wszystkich tańczących tańce swingowe!
Instruktorzy: Rafał Rendak i Ania Mojle

Tańczysz już balboa i ciągle Ci mało? Świetnie się składa, nam też i mamy dla Ciebie coś energetycznego, wesołego i trochę szalonego! Oczywiście przy zachowaniu balbołowej klasy, szyku i godności 😉

Wymagania: Zapraszamy osoby, które znają szeroko pojęte podstawy balboa (up/down holds, out and ins, lollies) i swobodnie tańczą throw-out w co najmniej kilku wariacjach.
Instruktorzy: Rafał Rendak i Ania Mojle

Jakiś inny shag? Ale jak to?!

St. Louis Shag to energetyczny i wesoły taniec przypominający czasem Collegiate Shaga, a czasem Lindy Hop, jednak nie daj się zwieść, co coś całkiem innego! Cross overs jak żywcem wyjęte z Collegiate Shaga, ale triple step w kroku podstawowym… co to za kuriozum?

Masz szansę się przekonać i sprawdzić, czy to coś dla Ciebie!

Wymagania: Zapraszamy wszystkich tańczących tańce swingowe! Znajomość Collegiate Shaga na jest pomocna, ale nie jest wymagana.
Instruktorzy: Rafał Rendak i Ania Mojle

Szybki i energiczny, w charakterze nieco karykaturalny, przywodzący na myśl tańczące postacie ze starych kreskówek: Collegiate Shag! Przegapiłeś rejestrację na kurs dla początkujących w SWINGOUT.PL, a nie chcesz czekać na kolejny?

Zawsze marzyłaś, żeby poznać podstawy Collegiate Shag, ale nigdy nie było okazji?
Zapraszamy na warsztaty Collegiate Shag Intro!

Podczas warsztatów poznacie krok podstawowy Collegiate Shag, dowiecie się nieco o połączeniu w tańcu oraz nauczycie się kilku podstawowych figur, które pozwolą Wam od razu wykorzystać zdobytą wiedzę na parkiecie!

Wymagania: Zapraszamy wszystkich tańczących tańce swingowe!
Instruktorzy: Michał Oblaciński i Kasia Dybowska

Na sam początek piguła energetyczna! 1,5h przelewania potu, zdzierania gardła i poznawania własnych granic wytrzymałości! Naturalnie, wszystko w charlestonowym groovie, również naturalnie, wszystko w szykownym stylu sportowej mody lat 80tych!🎩⛹️‍♀️

Zajęcia będą składały się z dwóch części, pierwsza to podziwianie swoich fitów oraz nauka prostej choreografii, druga to podkręcanie tempa i spalenie zapotrzebowania kalorycznego na najbliższe 3 dni.💪💪💪

Do kogo kierowane są zajęcia? Do każdego kto się nie boi, a jak ktoś się boi, to i tak może spróbować.🐥 Bardziej niż nad samą techniką, będziemy pracować nad intensywnością, trochę charlesterobic. Jeśli kojarzysz kick stepy, lubisz skakać i krzyczeć, to zajęcia dla Ciebie. Czego potrzebujesz? Ręcznik, woda i dobra energia to absolutny mus. Super, jak założysz białe skarpetki, sportowe buty i opaskę na głowę. Opcja pro, to śmieszne spodenki, tanktopy i skarpetko-nogawki!

Wymagania: poziom otwarty
Instruktor: Michał Miedźwiecki

Retro Workout

 

Słyszysz muzykę, ale nie zawsze wiesz jak ją interpretować swoim ciałem i tańcem?

Zapraszamy na 3-częściowe warsztaty “Anatomia muzykalności”, w których wspólnie z Kasią i Stachem rozruszamy swoje mózgi i ciało do muzyki:

– głowa: na warsztatach nauczysz się m.in jak słuchać muzyki i jak wykorzystywać znane Ci elementy tańca aby tworzyć własne wariacje
– nogi: masz wrażenie, że w swoim tańcu zamknąłeś/zamknęłaś się w triple’ach i groove walkach? na tych warsztatach “uwolnimy” nogi, aby umożliwić Ci swobodną interpretację muzyki bez martwienia się o kroki
– korpus: na tych warsztatach popracujemy nad ruchem całego ciała oraz tym w jaki sposób tempo i inne elementy muzyki mogą wpływać na sposób tańca. Pozwoli nam to znaleźć lepsze połączenie w parze i poczuć się dobrze zarówno w szybkim tempie, jak i wolnym.

Zapraszamy do znalezienia swojego miejsca w muzyce, nowych pomysłów i dobrej zabawy!

Wymagania: Minimum 7 miesięcy doświadczenia w Lindy Hop lub ukończony kurs LH4.
Instruktorzy: Stach Strejmer i Kasia Huszcza
Anatomia Muzykalności

Jak większość afroamerykańskich tańców, Blues nierozerwalnie powiązany jest z muzyką tego gatunku. Na warsztatach poznamy jego ballroomową odmianę – przeniesiemy się więc do Harlemu lat 30. i 40., gdzie obok radosnego swingu rozkwitał tajemniczy, wolny jazz inspirowany strukturami i standardami bluesowymi.
Podczas zajęć poznamy podstawowy krok – Savoy Walk oraz bardziej współczesne połączenia i figury, które pomogą nam zbudować dynamikę w tańcu i poczuć się swobodnie w wolnym tempie.

Wymagania: poziom otwarty
Instruktorzy: Filip Wąsiewski i Krysia Ostrowska
Savoy Walk

Korzystanie z pierwiastków żeńskich i męskich, które mamy w ciele. Odkrycie ich, korzystanie z nich świadome celu interpretacji muzyki i własnej ekspresji. Muzyka bluesowa, ale nie tylko. Różne tempo. Otwórzcie głowę na swoje wewnętrzne “on” i “ona”!

Wymagania: poziom otwarty
Instruktor: Filip Wąsiewski

Jak zbudować pewność siebie w tańcu, skąd ją brać, jak ją wyeksponować w ciele, krokach? Przekonajcie się na zajęciach “Pewność siebie w tańcu”!

Wymagania: poziom otwarty
Instruktor: Filip Wąsiewski

Rok 1936. Do Los Angeles przybywa 19 letni wówczas Dean Collins. Można powiedzieć, że od tego momentu rozpoczyna się historia Lindy Hop na zachodnim wybrzeżu. Taniec w Kaliforni ewoluuje jednak w zupełnie innym kierunku niż to, czym żył do tej pory nowojorski Harlem. Zapraszamy na zajęcia z elementów inspirowanych tancerzami z Miasta Aniołów!

Wymagania: Minimum 7 miesięcy doświadczenia w Lindy Hop lub ukończony kurs LH4.
Instruktorzy: Michał Oblaciński i Kasia Dybowska

Frankiego Manninga chyba nie trzeba nikomu przedstawiac – jest to jedna z najważniejszych postaci swingowego świata. Swoim tańcem wnosił ogromne ilości pozytywnej energii i właśnie tą energią chcemy się z Wami podzielić!

Zapraszamy na warsztaty, na których poznacie jedne z najbardziej znanych pomysłów Frankiego, które pozwolą Wam na wniesienie do tańca nowej jakości dobrej zabawy 🙂

Wymagania: poziom otwarty
Instruktorzy: Stach Strejmer i Kasia Huszcza

Krótka choreografia i nieskończone możliwości! Przekonajcie się, jak wychodząc od prostych elementów tanecznych możemy zbudować ekscytującego, zabójczo efektownego i zapierającego dech w piersiach tanecznego kombosa!

Popracujemy nad Waszą dynamiką, przepływem ruchu, wykorzystaniem energii swojej i partnera, a także nad kreatywnością i rytmiką! Rozwiniemy Waszą taneczną wszechstronność – będziecie mieli okazję sprawdzić się zarówno w slow lindy, jak i w tempie średnim i szybkim.

Na tacy podamy Wam gotowe zestawy przypraw, którymi doprawicie Wasz taniec, ale również podpowiemy, jak tworzyć swoje własne mieszanki smaków!

Wymagania: Minimum rok doświadczenia w Lindy Hop lub ukończony poziom LH6.
Instruktorzy: Michał Oblaciński i Ewa Jarosz-Jarszewska

Zapraszamy na warsztaty z podnoszeń rodem z Savoy Ballroom i Harlemu lat trzydziestych!
Filip i Krysia szykują dla Was szalone (ale z klasą) lifty taneczne inspirowane starymi filmami z Savoy Ballroom i nie tylko!

Jak wznieść się ponad linię horyzontu?
Jak wzbudzić podziw dam i damów na parkiecie?
Jak zrobić coś szalonego i eleganckiego?
Jak unieść się razem z muzyką?

Wymagania: Wszystko to w przystępnym tempie jazzującego bluesa. Ale! Umiejętność pozytywnego uniesienia przydaje się w każdym tańcu, bo można im nadać różny charakter, dlatego zapraszamy wszystkich tańczących co najmniej pół roku którykolwiek z tańców swingowych!
Instruktorzy: Filip Wąsiewski i Krysia Ostrowska

Jak w temacie – potężne swingouty! Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników najsłynniejszej tanecznej figury swingowej. Będzie gorąco, potliwie i niesamowicie energetycznie! Jak skorzystać z siebie, żeby się napędzić, jak skorzystać z partnera, żeby nie wyłamać mu rąk, jak pracować z podłogą, aby nie pogubić nóg? O tym wszystkim, a nawet jeszcze więcej podczas zajęć poświęconych technice szybkiego, efektywnego i efektownego swingoutu.

Wymagania: Do udziału w warsztatach niezbędna jest umiejętność zatańczenia swingoutu solo i w parze oraz swoboda tańczenia do szybszego tempa muzyki (160-180 bpm).
Instruktorzy: Michał Oblaciński i Ewa Jarosz-Jarszewska

Czy Collegiate Shag może być jeszcze bardziej szalony? Otóż tak! Zapraszamy do świata shagowych szaleństw ze Stachem i Anią, na których poznacie kilka niespodziewanych pomysłów na shagowe wybryki!

Wymagania: Znajomość takich figur jak shagout, under the wing i co najmniej pół roku tańca.
Instruktorzy: Stach Strejmer i Ania Mojle

Wacky Shag Moves


Cennik

Solo Track lub Lindy Hop Track – 7-14.08.2021 (zakwaterowanie, wyżywienie, 9h zajęć, relaksacje, praktisy):
Pokój 3 osobowy – 1480 zł
Pokój 2 osobowy – 1650 zł

Płatność można będzie rozbić na dwie raty.

Z myślą o właścicielach czworonogów, mamy zarezerwowanych 12 miejsc w wolnostojących domkach. Są one niższego standardu, ale koszt pobytu zwierzaka jest nieporównywalnie niższy, niż w pokoju hotelowym.

Blues Track – 7-9.08.2021 (zakwaterowanie, wyżywienie, 6h zajęć, relaksacje, praktisy):
Pokój 2 osobowy – 680 zł

Zajęcia dodatkowe: 25 zł/h

Hardore Track (LH Track + Solo Track): dopłata 300 zł

Lindy Blues (LH Track + Blues Track): dopłata 200 zł

Dzieci do lat 4 (z 2. dorosłych): bezpłatnie

Dzieci od lat 5 do 12 (z 2. dorosłych): 69 zł/doba

Zwierzę w pokoju hotelowym: 35 zł/doba

Zwierzę w domku: 10 zł/doba

Dopłata do specjalnej diety (innej, niż vege lub mięso): 10 zł/doba

Parking (7 dni): 60 zł/samochód

RejestracjaWypełnij formularz rejestracyjny!

Autor: Michał Oblaciński

Instruktor Lindy Hop oraz Collegiate Shag. Organizator Warsaw Collegiate Shag Festival oraz innych imprez propagujących taniec i muzykę swingową w kraju i zagranicą. Założyciel sceny Lindy Hop w Warszawie oraz Studia Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
  • Nadchodzące wydarzenia

    No Upcoming Events found!

  • Newsletter

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL