Warsztaty choreografii Big Apple

23 lipca 2018 do 25 lipca 2018 19:00 — 21:00

Warsztaty choreografii Big Apple

Ta niezwykle żywiołowa, energetyczna i efektowna choreografia stworzona została w 1937 roku przez legendarną grupę taneczną Whitey’s Lindyhoppers.

RejestracjaZapisz się na warsztaty

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty choreografii Big Apple, które poprowadzi instruktor SWINGOUT.PL – Michal Ruszkawski.

Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy średniozaawansowanych i zaawansowanych.

====================
LOKALIZACJA
====================

Akademia Tańca Tomasza Potockiego
ul. Wolność 2a

Solo Jazz i technika tańca – Nastya Gorban
HARMONOGRAM I CENNIK

Warsztaty choreografii solowej Big Apple
2 spotkania po 2h

23 lipca (wtorek): 19:00 – 21:00
25 lipca (czwartek): 19:00 – 21:00

Cena: 100 PLN

====================
O BIG APPLE
====================

Mimo tego, że nazwa Big Apple kojarzy się nam teraz właśnie z tancerzami z Harlemu, funkcjonowała w środowisku tanecznym już we wczesnych latach 30. i definiowała nieco inny taniec od tego, który przychodzi nam na myśl, gdy obecnie myślimy o „Wielkim Jabłku”. Jeśli kogoś interesują szczegóły, zachęcam do zapoznania się z informacjami o historycznych korzeniach Big Apple np. w Wikipedii.

Skąd więc wzięła się ta choreografia? Jesienią 1937 roku grupa taneczna Whitey’s Lindyhoppers poproszona została o gościnny występ w filmie Everybody Sings u boku słynnej aktorki i piosenkarki Judy Garland. Podobno Herbert „Whitey” White, manager grupy gdy tylko dowiedział się o rosnącej w Kaliforni popularności tańca o nazwie Big Apple – opisał telegraficznie taniec przebywającemu w Nowym Jorku Frankiemu Manningowi. Ten bazując na lakonicznym opisie i znanych pozostałym członkom grupy krokach stworzył choreografię, która przetrwała w niemal niezmienionej formie do dnia dzisiejszego.

Nieporozumienie między Whitem, a reżyserem sprawiło jednak, że scena finalnie nie znalazła się w ostatecznej wersji filmu. Po powrocie grupy do Harlemu, Manning wtajemniczył w choreografię pozostałą część zespołu. Ostatecznie zatańczyli ją wspólnie na planie filmu Keep Punching, dwa lata później.

 

Autor: rafal

Udostępnij na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Print
  • email
  • Nadchodzące wydarzenia

    No Upcoming Events found!

  • Newsletter

© 2017 Studio Tańca Swingowego SWINGOUT.PL